5 věcí, které je třeba vědět, než si prvně půjčíte

V dnešní době si půjčujeme naprosto běžně. Je škoda, že se do koloběhu půjček často dostáváme naprosto zbytečně – třeba jenom proto, že si nedokážeme našetřit na vysněný telefon. Půjčku bychom si však měli vzít jenom tehdy, kdy je to skutečně nutné, tedy například v době, kdy nás vyhodí z práce – než si najdeme novou práci, nemusíme mít dostatek financí na zaplacení běžných poplatků. Naštěstí v takové situaci se nemusíte obracet přímo na banky, které vám poskytnou nevýhodnou půjčku, ale můžete si vzít takzvanou nebankovní půjčku, která je mnohem výhodnější.

Nebankovní půjčky jsou aktuální trend. Velice oblíbené jsou půjčky rerum.cz, které jsou velice výhodné. Díky tomu, že si zde můžete půjčit „jenom“ dvacet tisíc korun nejvíce, splacený máte tento úvěr jedna dvě.

Samozřejmě i s nebankovními půjčkami se pojí otázky, které nejsou zodpovězeny. Pojďme si říct, co je třeba vědět, než se do nebankovních půjček pustíme doslova po hlavě.

1) Je půjčka zdarma?

Pokud si prvně půjčíte, tak skutečně máte nárok na půjčku zdarma. První půjčka je tedy bez jakýchkoli poplatků či úroků.

2) Za jak dlouho bude půjčka schválena?

Půjčka je běžně schválena do několika minut. Následně jsou peníze připsány do dalších patnácti minut – tento proces může trvat zhruba půl hodiny.

3) Potřebuju záruku nebo ručitele?

Velkou výhodou je to, že nepotřebujete záruku ani ručitele. Dokonce nemusíte sdělovat ani to, proč o půjčku žádáte nebo na co peníze potřebujete.

4) Můžu splatit půjčku dříve než ve smluvený termín?

Samozřejmě, že můžete. Musíte jen splňovat všeobecné podmínky.

5) Kdy může být žádost o půjčku zamítnuta?

Samozřejmě se půjčky jenom neschvalují, ale taky zamítají. Zamítnutá vám může být půjčka tehdy, pokud je vám méně jak osmnáct let nebo pokud jste v registru dlužníků České republiky. Kromě toho vám půjčka nemusí být schválena, jestliže uvedete při registraci neplatné nebo nepravdivé údaje.