Zase ty kuny. Tentokrát ale není řeč o chorvatské měně, nýbrž o lesní šelmě, která vám v autě zvládla během krátké doby prokousat, co se dalo. Jejími zuby je snad nezasažen jen motor, ale na hadičkách a izolaci si kuna pěkně smlsla. Proč to jen dělá, kladete si otázku a smutně hledíte na tu spoušť. Opět vás čeká neplánovaná návštěva autoservisu a budete chudší o finanční částku, kterou jste mohli použít na něco jiného.
Jaké babské rady platí na kunu?
Kuna auto navštíví, dáte-li jí k tomu příležitost. Je to malá všetečka, která ráda hryže. Je to její přirozené chování, musí přece zjistit, co jsou ty zajímavé věci zač. Že nejsou moc k jídlu, jí nevadí. Bohatě jí stačí, když se do nich zahryzne. Vám pochopitelně vzniká škoda a spousta starostí s opravou. Jak se zbavit kuny snadno a rychle? Existují i babské rady, které radí použít lidské vlasy nebo psí srst. Lidí a psů se kuna bojí a obloukem se jim vyhýbá. Proto umístíte-li do prostoru motoru vlasy, je reálná šance, že kuna půjde raději pryč, než by se k němu jen přiblížila. Proto, až se budete příště stříhat, nechte si vlasy pro strýčka Příhodu a schovejte si je pro kuny.
Vyzkoušejte pachový ohradník
Nemáte-li důvěru k domácímu odpuzovači kuny, pak vyzkoušejte některý pachový ohradník vyráběný průmyslově. Funguje na stejném principu. Také kunu odláká pryč. Například Antifer proti kunám je vyráběný na bázi nízkých mastných kyselin. Není pro kuny toxický, takže jim neublíží. Kuny jsou totiž chráněnými zvířaty, takže lovit ani usmrcovat je nesmíte. Použití tohoto pachového ohradníku je velmi jednoduché. Antifer nastříkáte na nasákavou hadru nebo buničinu a umístíte do prostoru motoru. Nikdy nestříkejte Antifer přímo na motor. Vůni, nebo možná spíše zápach, který Antifer vylučuje, nemůže kuna ani cítit a bude se držet od vašeho vozidla v uctivé vzdálenosti.