Kreativní činnost má blahodárné účinky na psychiku. Když se podaří vytvořit pěkné dílko, má člověk hned lepší pocit ze sebe, že něco dokázal. Není proto divu, že rukodělná práce patří mezi rozšířené odpočinkové aktivity ve chvílích volna. Už jste vyzkoušeli křišťálovou pryskyřici?
Zajímavý materiál pro výrobu šperků
Na první pohled vypadá jako sklo. Křišťálová pryskyřice je průhledná hmota, která se používá k výrobě šperků, drobných předmětů, bytových dekorací. Při práci je nutná obezřetnost, protože by mohla poleptat sliznice nebo kůži. I kvůli tomu je lepší pracovat s rouškou na obličeji nebo v ochranných rukavicích. Když vše dodržíte, a to i pracovní postup při míchání pryskyřice a tvrdidla, vytvoříte směs, kterou využijete pro své tvoření. Na trhu jsou k dispozici pryskyřice, jež vzhledem připomínají sklo, jiná varianta je ohebná a můžete vyzkoušet také pryskyřici s efektem glazury.
Nechte pracovat svoji fantazii
Křišťálová pryskyřice vybízí ke kreativní tvorba, kdy můžete nechat pracovat svoji fantazii. Aby se vám výrobky z pryskyřice povedly, používají se doplňkové komponenty. Úplným základem jsou odlévací lůžka, jež mohou být i ze silikonu. Zalít do pryskyřice lze různé drobnosti, květiny. Ohebnou pryskyřicí můžete použít při zalévání fotografie, a vytvořit tak zajímavý dárek pro své nejbližší. Výhodou této hmoty je, že nemusí zůstat jen průhledná, ale různými přísadami, jako jsou glitry, třpytky nebo barvy na vitrážové sklo, ji obarvíte.
S pryskyřicí opravíte i menší nerovnosti
Kromě toho, že se křišťálová pryskyřice používá na výrobu šperků, uplatnění najde i při opravě nábytku, pokud jsou na něm nějaké nerovnosti. Ty zalijete právě pryskyřicí, případně povrch stolu opatříte „skleněnou vrstvou“ z pryskyřice. Pokud vám při míchání hmoty vzniknou nechtěné bublinky, stačí je propíchat dřevěným párátkem.