Jak zlepšit pěstování nejrůznějších rostlin a prodloužit si sezónu? Odpověď je naprosto jednoduchá. Pořiďte si kvalitní skleník! S jeho pomocí si na jaře narychlíte sazenice a na podzim získáte více času pro dozrání zeleniny a podobně. A kde všude může být skleník umístěný a jak si poradit s výběrem toho nejvhodnějšího typu? S tím vám pomůže následující článek.
Kam skleník umístíte?
Kvalitní skleníky je možné umístit volně na zahradu, kde budou samostatným prvkem. Další velmi oblíbenou variantou je přisazení k jedné straně domu. Tím podpoříte regulaci tepla a zároveň bude skleník během zimy sloužit jako jakási izolace proti chladu. Hlavně v případě, kdy plánujete vytápění, je tato varianta vhodnější.
Snadnější pěstování v dostatečně velkém skleníku
Dále je dobré pečlivě zvolit velikost skleníku. Záleží na tom, co vám dovolí váš pozemek i finanční rozpočet. Pro většinu nadšených pěstitelů však platí, že čím větší skleník, tím lepší. Nové místo se totiž překvapivě rychle zaplní a jakmile naplno objevíte výhody pěstování rostlin v podmínkách, jaké nabízí právě skleník, už se toho nebudete chtít vzdát. K dispozic jsou nejrůznější velikosti, takže si každý přijde na své. Právě bohatý výběr mezi jednotlivými skleníky vytváří velkou výhodu z pohledu specializované firmy.
Nezapomeňte na praktické prvky a doplňky
Samotná konstrukce skleníku není to jediné, co by vás mělo zajímat. V rámci praktického každodenního používání a snadného udržování odpovídajícího klimatu a teploty je vhodné pořídit také větráky. Jde o okna, která se pomocí pístu sama otevřou v reakci na vyšší teploty. Nehrozí tak, že by byly rostliny během letních dnů vystavené až příliš vysokým teplotám. Další praktickou pomůckou jsou okapy pro skleníky, s jejichž pomoci odvedete dešťovou vodu do nádrže, která následně poslouží pro zalévání.