V současné době v mnoha oblastech zažívají společnosti obrovský rozkvět, ostatně není se čemu divit, ekonomika se pomalu vzpamatovává z koronavirové pandemie. Přichází zajímavé obchodní příležitosti i atraktivní nápady, ovšem někdy nastává otázka, jak všechny financovat, když je vlastní kapitál nedostatečný? V takovém případě na scénu nastupují úvěrové produkty, na které se v následujících řádcích zaměříme.
V první řadě je nezbytné podotknout, že půjčky a úvěry pro podnikatele jsou náročnější na získání než třeba krátkodobé půjčky před výplatou.
Jak získat půjčku jako podnikatel?
S velkou pravděpodobností první vaše kroky budou směřovat do banky, ale půjčky pro živnostníky a OSVČ poskytují i mnohé nebankovní společnosti, často za ještě výhodnějších podmínek.
Vzhledem k tomu, že každé podnikání vyžaduje neustálé investice a inovace, jsou peníze nezbytné. Pokud chcete i nadále růst a nezaspat na vavřínech, nejspíše se úvěru nevyhnete, což však není vůbec ostuda. Střednědobé půjčky jsou běžnou záležitostí a žádá o ně takřka každý druhý podnik. Klidně si můžete půjčit i několik milionů korun, z čehož už zafinancujete vskutku nějaký skvělý projekt, nemyslíte?
Přijdou si na své i start-upy
Specifickou skupinu tvoří půjčky pro start-upy, tedy začínající společnosti se zajímavým a inovativním nápadem, které však nemají dostatek peněžních prostředků projekt zrealizovat. V takovém případě je nezbytné najít někoho, kdo si vás vyslechne a vaše plány plně podpoří. Stačí jedna osobní schůzka a můžete se pustit do podnikání, takže nemusíte podstupovat zdlouhavé vyřizování a posuzování.
Jestliže si chcete jako podnikatel půjčit, vždy musíte mít identifikační číslo a v některých případech ještě i nemovitost, kterou budete ručit.