Vodní kámen! Usazuje se na vodních bateriích, sprchových hadicích, rychlovarných konvicích i na topném tělese pračky. Všem těmto zařízením také snižuje životnost. Navíc tím, že se vodního kamene snažíme zbavit používáním chemických prostředků, zároveň poškozujeme jejich povrch. Jak těmto problému předejít? Vhodným řešením je Anticalc fyzikální úprava vody.
Instalace Anticalc je velmi snadná a zvládne ji nejen instalatér, ale i každý zručný člověk. Životnost tohoto přístroje na úpravu vody se počítá na desetiletí, a přitom nejen že nepotřebuje žádnou speciální údržbu, ale ani zdroj energie. Jak tedy funguje?
Anticalc se aktivuje prostřednictvím tekoucí vody, a díky v něm působícímu magnetickému poli dochází ve vodě k roztříštění krystalů vápníku. Krystalky se stanou natolik malými, že není možné, aby se kdekoli zachytily a jednoduše odtékají s vodou přímo do odpadu. Navíc při cestě obrušují staré usazeniny a napomáhají tak odstranění vodního kamene, který se již vytvořil. Touto svou abrazivní schopností prodlužuje systém Anticalc nejen životnost jednotlivých spotřebičů, ale také životnost všech rozvodů vody, které jsou pravidelně čištěny a nenásilně udržovány.
Anticalc také zabraňuje protékání vody v záchodech či jejímu kapání z kohoutků, čímž vám pomůže ušetřit nemalé peníze. Úsporu zaznamenáte i v rámci ohřevu vody. Díky čištění topných spirál od vodního kamene je ohřev až o 30 % účinnější.
Jak zjistíte, je-li například vaše pračka či myčka nádobí v ohrožení? Zda vám z kohoutku teče měkká, bezproblémová voda, nebo voda tvrdá, jež je příčinou usazování vodního kamene, vám řekne měřič tvrdosti vody, který zakoupíte v každé větší drogerii. Stačí se ale i jen zamyslet nad tím, zda mýdlo či čisticí prostředek ve vaší vodě špatně pění, jestli na sklenicích zůstávají po umytí bílé stopy či se vám na čaji tvoří jakýsi povlak. To vše jsou projevy způsobované tvrdou vodou.