Co to jsou finské půjčky a kdy je využít?

Dostali jste se do finanční tísně a potřebujete půjčit alespoň menší obnos? Úplně ideální situace by byla, kdybyste si nemuseli půjčovat nic, nicméně v dnešní době je docela složité ušetřit z výplat nějakou korunu. Navíc, pokud se vyskytnou nečekané výdaje, je půjčka jistě jedním z řešení, jak potřebné finance získat. Začali jste se tedy zajímat o tuto problematiku a v této souvislosti jste narazili na tzv. finské půjčky, což vám přijde zajímavé? Rádi byste se dozvěděli více? V dnešním článku vám prozradíme, co to vlastně finské půjčky jsou a jak lze díky nim vylepšit váš rodinný rozpočet.

Co si představit pod pojmem Finská půjčka?

Finskou půjčku lze charakterizovat jako malou půjčku či mikro půjčku. Je to v podstatě i půjčka před výplatou, respektivě je možné ji v období před výplatou využít. Právě v tomto období vám může finská půjčka vytrhnout trn z paty. Tato online půjčka bývá poskytována v rozmezí od 500 – 10 000 Kč. Tím, že není obnos nikterak vysoký, lze zpětně i předpokládat, že jeho žadatel nebude mít potíže s následným splácením. Ale pozor! U této půjčky nemůžete s návratností vypůjčených financí otálet. Interval pro splacení vypůjčené částky se pohybuje do jednoho měsíce. V případě, že tento termín nedodržíte, budou vám účtovány úroky z prodlení, které jsou poměrně vysoké. Jelikož se jedná o půjčku, kdy nemusíte mít ručitele, není třeba doložit příjem a nenahlíží se do registru dlužníků, je potřeba počítat s tím, že obecně jsou u této půjčky úroky vyšší, než-li v případě půjček od klasických bank.

Kdo může o finskou půjčku požádat?

Finská půjčka je určena těm, co potřebují vypůjčit pouze menší finanční obnos, řekněme cca do 10 000 Kč na krátkou dobu. Zároveň jim však brání v žádosti o půjčku v klasické bance určitá kritéria, která je nutné splnit. Nemají tedy buď dostatečný příjem nebo jsou zaevidováni v registru dlužníků již z minulosti.

Odkud finská půjčka přišla?

Z názvu je zřejmé, že finská půjčka se rozšířila z Finska. Krátkodobé půjčky takového menšího rozsahu byly poprvé nabízeny právě zde a poté se rozšířily do celého světa, včetně České republiky. Právě u nás patří k těm nejoblíbenějším půjčkám vůbec. Získat ji lze pomocí sms nebo prostřednictvím internetu. Tato SMS půjčka a online půjčka je oblíbená zejména kvůli své dostupnosti a rychlému sjednání.

Mikro půjčku do 5 000 Kč vám může zprostředkovat webová stránka Pujcka.tv, kde si zakládají na férovém jednání se zákazníky. Zde jsou jasně stanovená pravidla, která jsou na webu uvedena a výhodou je to, že při žádosti o půjčku nebudete muset platit žádné skryté poplatky.