Co vědět o pneumatikách pro stavební stroje a nákladní vozy?

Vhodně zvolené pneumatiky mají vliv na bezpečnost nejen v případě osobních automobilů, ale neméně důležitou roli samozřejmě hrají také u nákladních vozidel a stavebních strojů. Na co je třeba se při výběru těchto pneumatik zaměřit a co neopomenout?

Důležité parametry pneumatiky na nákladní vozidla

Proč je důležité věnovat pozornost výběru vhodných pneu na nákladní vůz? Pravdou je, že převážení těžkého nákladu na dlouhé i krátké vzdálenosti má svá specifika.

V rámci sortimentu pneumatik pro nákladní vozidla se samozřejmě nabízí také varianty určené na zimu, ale není to nijak důležité kritérium. Ovšem tyto pneumatiky jsou vhodné vyloženě do horských oblastí s extrémními podmínkami. Označeny jsou symbolem sněhové vločky.

Zásadní roli však hraje nejčastěji zamýšlený druh cesty, neboť pneumatiky určené na dálnice se vyznačují jemnými drážkami i dezénem, zatímco v případě kratších tras s mnoha zatáčkami by tento typ pneumatiky doznal velmi rychlého opotřebení. Opomenout nelze ani konkrétní umístění pneumatiky na vozidle. Zde se rozlišují pneumatiky záběrové, vodicí a podobně.

Specifika pneumatik pro stavební stroje a autobusy

Velký podíl na bezpečném provozu mají vhodně zvolené pneumatiky i v případě nejrůznějších stavebních strojů. Právě nerovný terén na stavbě a v jejím okolí totiž představuje skutečnou zatěžkávací zkoušku pro stabilitu a dobré manévrování. Pneumatiky na stavební stroj proto musí odolávat protržení a rychlému opotřebení. Neméně důležitá je jejich maximální stabilita. Obdobná situace panuje také u autobusů, neboť i zde může vlivem najetí na obrubník mnohem častěji dojít k rozražení pneumatiky, čemuž předejdou zesílené bočnice. Více informací vám poskytne společnost Nekvinda, která se zabývá prodejem zemědělské techniky.