Důvody, proč je zlato na investice stále nejlepší

Máte peníze a přemýšlíte, do čeho je investovat? Nemovitosti už dávno přestaly plnit roli ideální investice, a tak je načase podívat se na další možnosti.

Umělecká díla versus drahé kovy

Kromě nemovitostí mnoho lidí investuje do uměleckých děl a starožitností. Můžete koupit vzácný obraz obrovské hodnoty, ale jeho nákup může provázet i strach, že se zničí nebo vám bude odcizen. Přeci jenom se jedná o věc, kterou jen tak někam neschováte. Mnohem lépe se proto jeví investice do drahých kovů. A těm dominuje investiční zlato!

Zlato má stálou hodnotu, kterou nesníží ani špatný ekonomický vývoj, ani nestabilita měny. Je prakticky nezničitelné a má ještě jednu konkurenční výhodu oproti jiným kovům. Na rozdíl od stříbra, platiny nebo paládia nepodléhá dani z přidané hodnoty.

V Čechách koupíte zlato ze švýcarských rafinérií

Pokud si myslíte, že si koupíte českou cihličku, jste na omylu. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Vy si můžete pořídit pamětní českou zlatou minci, která však jako pouhá investice není ideální. Její cena bude totiž navýšena o sběratelskou hodnotu. A tak na českém trhu dominuje zlato od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Nakupujte zlato u prověřené pražské společnosti

Investiční zlato výše zmíněné rafinérie můžete zakoupit v Praze v Obecním domě ve specializované prodejně. „Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky,“ říká Pavel Trtík, ředitel firmy Zlaté mince. Distribucí tohoto drahého kovu pro investiční účely se zabývají již 17 let.

Zlato získáte nákupem přímo v prodejně, nebo v době pandemie také online přes stránku www.zlate-mince.cz. Dostane se tak přímo k vám v diskrétní a samozřejmě pojištěné zásilce.

Na té samé internetové stránce můžete také sledovat aktuální výkupní a prodejní cenu zlatých slitků.