Návrat k přírodní cestě se těší stále větší popularitě. Však už v dávných dobách mnozí lidé důvěrně znali, jak mohou bylinky pomoci na cestě k uzdravení. Pokud zrovna nemáte dostatek peněz na lékárenské výrobky, zkuste vsadit na zaručené schopnosti jednotlivých rostlinek.
Podpořte imunitní systém
Rakytník řešetlákový se poslední dobou vysazuje čím dál více. Umí podporovat imunitní systém, což je dobré pro prevenci před různými nemocemi. Posiluje schopnost obrany organismu. Účinně působí proti stresu a infekcím. Herbář léčivých rostlin ho doporučuje také při žaludečních vředech. Poradí si s vylepšením činnosti slinivky, jater, tvorbou trávicích enzymů a žluči, ale také s regulací krevního oběhu, průjmem a kožními problémy. Zkuste si připravit lahodný rakytníkový džem, kdy rozvaříte zralé plody společně s dalším ovocem v poměru 1:1, poté propasírujete, znovu dáte vařit, přidáte cukr a plníte sklenice.
Zázvorové zázraky
Mezi nejpoužívanějším kořením objevíte zázvor, který umí doslova zázraky.
Obsahuje řadu prospěšných látek, například vitamíny, draslík, hořčík, vápník, železo či fosfor. Jeho přednosti oceníte při nachlazení a chřipce, kdy se osvědčil v podobě čaje s přídavkem medu a citrónu. Umí uvolnit ucpaný nos, prohřeje, podpoří imunitní systém, utiší bolesti svalů a kloubů. Pomůže i s nevolností, která vzniká kvůli jízdám v dopravních prostředcích. Dobře se vypořádá se zvracením, říháním, plynatostí a s pálením žáhy.
Léčivé brusinky
Brusinky si nezapomeňte nasbírat v podzimním období. Mnozí lidé se již přesvědčili o výborné pomoci při problémech s močovými cestami. Herbář léčivých rostlin napoví, že k dalším přednostem náleží podpora obranyschopnosti. Doporučují se osobám s ledvinovou dietou a vysokým krevním tlakem. V brusinkách jsou obsažené látky, které zabraňují usazování bakterií na sliznicích.