Jak si půjčit chytře – s výhodným úrokem

Pokud potřebujete půjčku, měli byste na to jít skutečně chytře. Pokud nechcete udělat chybu, nebo nevíte, co by vás přesně mělo zajímat, držte se našich rad. Roli hraje především úroková sazba. Čím je menší, tím pro vás samozřejmě mnohem lépe. A jak zajistit, aby byla skutečně nejmenší, která na trhu je? Držte se našich tipů a zvládnete to.

Použijte různé srovnávače půjček

Různých poskytovatelů je na našem trhu aktuálně na několik desítek. Pokud máme být konkrétní, tak vyznat se v nich nemusí být pro mnoho lidí zase až tak jednoduché. Naštěstí existují různé srovnávače, které byste měli využít, pokud chcete vybírat půjčku chytře. Zde si vyberete segment, který vás zajímá. Tedy to, zda je vybíraným produktem okamžitá půjčka, nebo třeba americká hypotéka. Rázem zjistíte, jací poskytovatelé daný úvěrový produkt nabídnou, stejně jako máte možnost porovnat si jejich parametry. Sem patří primárně:

  • Výše částky a splatnost
  • Podmínky získání
  • Výše úrokové sazby

Právě to poslední, tedy úrokové sazby by vás měly zajímat nejvíce. Podle nich totiž poznáte, jak je to u tohoto úvěrového produktu s celkovou výhodností. Čím jsou sazby nižší, tím lépe.

Využívejte i různých akcí

Je mnoho cest, jak mohou součastní poskytovatelé půjček oslovit své klienty. Mezi jednu takovou patří i možnost různých akcí. Třeba Super půjčka aktuálně nabízí akci na svou úrokovou sazbu. A co to znamená? Že máte jako žadatelé možnost získat výhodnější sazbu, než je zvykem. Podobných akcí je na úvěrovém trhu skutečně celá řada. Někde je úrok snížen o určitá procenta, jinde zase může dojít k tomu, že vám je úrok odečítán a jinde zase může docházet i k tomu, že vám jsou úrokové sazby vráceny. To vše jsou cesty, které jsou spojeny s možností snížit přeplácenou částku a zvýšit výhodnost.

Víte, že existují i půjčky zdarma?

Pokud je řeč o úrokových sazbách, rozhodně nezapomínejte na to, že jsou i možnosti, jako je půjčka zdarma. Jedná se o variantu, která je unikátní v tom, že u ní neplatíte ani úrok, ani nic jiného. Dobrým příkladem je Planet půjčka, která spadá do segmentu mikropůjček, který je dnes velmi poptávaný. Pokud se podíváme na charakteristiku tohoto úvěrového produktu, dá se říci, že rozhodně nemusí zklamat. Je totiž taková:

  • Až 4 500 Kč
  • Na 30 dní
  • Vysoká schvalovatelnost

Pokud si u tohoto poskytovatele požádáte o peníze poprvé, a zároveň je splatíte včas, můžete se těšit na to, že nezaplatíte ani o jednu jedinou korunu navíc. Jak je vidět, i nebankovní segment může být s výhodnými úvěrovými produkty přímo spojený.

Úrok ovlivňuje i bonita a charakter půjčky

Nezapomínejte také na to, že vliv na úrokovou sazbu má celá řada dalších faktorů. Jaké to jsou? Je to například vaše bonita. Čím je vyšší, tím větší důvěru máte a tím samozřejmě může být úroková sazba nižší. Stejně tak ji může ovlivňovat i to, kolik peněz si chcete vzít a na jak dlouho. Zde je třeba říci, že by mělo být vaším cílem najít skutečně optimální kombinaci, která s ohledem na požadavky vyjde nejlépe.

Není to jenom úrok

Pokud chcete být chytří a mít skutečně tu nejvýhodnější půjčku, nezapomínejte na to, že to není jenom úroková sazba, která určuje, jak moc je daný úvěrový produkt výhodný. Stejně tak o tom může rozhodovat i hodnota, která se nazývá RPSN. Jedná se o roční procentuelní sazbu nákladů a obsahuje vše, co půjčku jakkoliv navyšuje. Mohou to být třeba různé poplatky, stejně jako se může jednat například také o různorodé další platby, které jsou s půjčkou spojeny. Pravidla pro výběr jsou v tomto případě stejná, jako je tomu u úrokové sazby. Čím je hodnota RPSN nižší, tím větší jistotu máte, že si berete výhodnější půjčku a tím jste zcela pochopitelně také chytřejší.