Jak vybrat pelíšek pro psa?

Koupili jste si domů nového domácího mazlíčka a potřebujete pro něj vyčlenit místo na spaní a ležení? Nebo už doma pejska máte a rádi byste mu pořídili nový pelíšek? Pakliže se rád válí na měkkém povrchu, dopřejte mu tu pravou rozkoš díky novému luxusnímu pelíšku, ve kterém bude moci odpočívat v době, kdy budete třeba v práci a také kde může v noci spokojeně spinkat.

Pelíšek pro psa podle velikosti

Je jasné, že ke každému pejskovi se hodí jiný pelíšek a ten by měl být vybírán zvláště podle velikosti vašeho mazlíčka. Ač můžete znát jeho kohoutkovou výška, tento údaj vám v tomto směru moc nepomůže. Jednoduše zjistíte tu správnou velikost pelíšku tak, že necháte svého pejska lehnout. Krejčovským metrem pak změřte jeho délku a šířku. Tyto údaje se vám pro nákup hodit. Ke zjištěným hodnotám ještě připočtěte 10-20 cm, aby měl pejsek v novém prostoru pro lenošení dostatek místa. Důležité je vědět, že velikosti pelíšků jsou uvedeny včetně rantlů. Pro představu si např. jorkšírský teriér či maltézský psík pohodlně odpočine v pelíšku velikosti 40 cm. Jestliže máte většího pejska, třeba labradora, ten potřebuje rozměr minimálně 70 cm x 100 cm.

Materiál pelíšku

K dostání jsou pelíšky pro psy z nejrůznějších materiálů. Abyste zvolili ten správný, je potřeba zohlednit návyky vašeho zvířecího miláčka, polohu, kde bude pelíšek umístěn a také údržbu. Pokud máte pejska čistotného a pravidelně jej po příchodu z procházky umyjete, může pro něj být ideální materiál plyš či peršan.

Luxusní iglů pelíšek pro psy ve tvaru koule pro perfektní soukromí pejska.

Luxusní iglů pelíšek pro psy ve tvaru koule pro perfektní soukromí pejska.

Stylový pelíšek pro pejska zdobený odepínací mašlí.

Jestliže ale váš pejsek tráví většinu času i na dvorku, do bytu jej pouštíte je příležitostně, pak volte omyvatelné látky, třeba koženku, kterou jen stačí otřít mokrým hadříkem. Takový může mít i v případě, že bydlí venku neustále a má vyhrazen určitý kotec či koutek pro spaní v exteriéru.

K dostání jsou i extra odolné pelíšky pro psy, které toho opravdu hodně vydrží a vyznačují se dlouhou životností. Přitom mají elegantní a příjemný povrch ze semiše. Potah se snadno udržuje a je nepromokavý.

Extrémně odolný vodou nepropustný potah

Extrémně odolný vodou nepropustný potah

Nicméně i údržba těch heboučkých a bavlněných pelíšku není až tak složitá. Vesměs se dají vložit do pračky a vyprat na 30 stupňů.

Barva pelíšku pro psy

Na výběr máte i nespočet úžasných barev, vzorů a motivů. Volte takovou kombinaci, jež se vám bude líbit a zároveň krásně zapadne do interiéru vašeho domu.

Chovatelské potřeby, kde se pelíšky prodávají, nabízí nejrůznější odstíny, velikosti, tvary a provedení. Obrovský výběr naleznete kupříkladu v e-shopu MůjMazlík.cz, kde máte možnost vybírat hned z několika kategorií, jako jsou levné pelíšky, luxusní a designové, extra odolné, matrace, deky apod.