Jak zabavit psa, když je sám doma? Kupte mu nezničitelnou hračku

Češi jsou velcí milovníci domácích mazlíčků. Vedle koček, králíků a rybiček jsou to hlavně psi, kteří žijí v českých domácnostech. Víte, co byste všechno měli svému pejskovi dopřát? A jak by o něj mělo být postaráno během doby, kdy jste v zaměstnání? Podívejte se především na nezničitelné hračky pro psy.

Nakupujte v pohodlí domova

Aby se živému tvorovi u vás doma líbilo, je třeba mu zajistit dostatek potravy a prostředí, v němž se bude cítit příjemně. Platí to i pro psa. Před tím, než si ho pořídíte, byste měli nakoupit vybavení. Stačí zajít do některé specializované prodejny s chovatelskými potřebami nebo se podívat na nabídku internetových obchodů. Například na webových stránkách najdete bohatý sortiment hraček, misek, pelíšků i krmiva.

Jakou hračku pejskovi vybrat

Při výběru hračky byste měli zohlednit velikost psa. Pro velké volte hračky větších rozměrů, které se naopak nehodí pro malé rasy. V kamenných prodejnách i e-shopech je dostatečná nabídka všech možných hraček – plyšových, textilních, pískacích, vánočních i házecích. Existují také hračky na pamlsky, s nimiž se psi zabaví na dlouhou dobu. Záleží i na konkrétním pejskovi, čemu bude dávat přednost. Chce to vyzkoušet, vždyť hraček může mít váš pes klidně i více.

Nezničitelné hračky pro psy

Velká část chovatelů psů řeší, jak mu zpříjemnit dobu, po kterou jsou mimo domov. Do práce chodit musejí a bohužel pes zůstává sám doma. Někteří to nezvládají nejlépe a trpí separační úzkostí. Je proto vhodné na tuto situaci psa vytrénovat, aby si na samotu zvykl. Určitě mu jí však zpříjemní hračky, s nimiž se může bavit, až jeho páníček odejde do zaměstnání. Pes totiž potřebuje aktivitu, aby se udržel v psychické pohodě. 

Nezničitelné hračky pro psa jsou ideální. Odolávají psím zubům, které se do nich zakousnou a vydrží dlouho na rozdíl od hraček třeba z plyše nebo látky. Tyto nezničitelné hračky jsou vyrobené z termoplastické gumy a jsou extrémně robustní a odolné vůči prokousnutí. Přitom ale nijak neškodí psímu chrupu, k zubům i dásním jsou jemné.

Pískací gumová hračka

Zatímco někteří psi dávají přednost tichým hračkám, protože zvuk si dodají vlastní, jiným se líbí pískací hračky. Jejich výhodou je hlavně to, že plavou. Vezmete-li psa ven na procházku k vodě, hračka se vám neztratí, protože bude na hladině rybníka či řeky plavat. Se svým psím kamarádem tak zažijete spoustu zábavy, když ho necháte hračku aportovat. Toto psi přímo milují, když mohou svému pánovi opakovaně hračku nosit a pak se pro ni zase rozběhnout.

Každý psí páníček ví, že ze hry příjemně unavený pes si pak s chutí zaleze na svůj pelech a bude v klidu odpočívat. Psychická i fyzická aktivita psovi velmi prospívá, a je proto důležité mu vše do sytosti dopřát.