Konsolidace půjček, aneb, jak ušetřit na splátkách půjček?

Splácíte momentálně více půjček najednou? Už vás nebaví hlídat, zda jste zaplatili své pravidelné měsíční splátky všem bankám, u kterých jste si půjčky vzali? Navíc dosahují takových hodnot, že začínáte mít se splácením problémy a vaše finanční stabilita je ohrožena? Kdyby šlo vaši situaci ulehčit, jistě byste ji uvítali? Řešení existuje! A to ve formě konsolidace půjček.

Již jste pojem konsolidace půjček slyšeli v televizních reklamách, možná jste i něco zaznamenali v psaných médiích, nicméně vlastně nevíte, co si pod tím máte představit? Zajímá vás, jak probíhá konsolidace půjček? Jedná se o finanční produkt, jehož smyslem je sloučení více úvěrů do jediného. V praxi to tedy znamená, že své stávající závazky převedete do jedné banky, budete je dále splácet, nicméně za výhodnějších podmínek. Nový a tedy jediný úvěr by vám měl splácení ulehčit. Konsolidace splátek se vyplatí, ale musíte vybrat takovou banku a nabídku, která bude mít lepší podmínky.

Pro konsolidaci se lidé rozhodují zejména ze dvou důvodů: ušetří na měsíčních splátkách a zjednoduší si proces splácení. Celkově se vám starosti s půjčkou zjednoduší a zpřehlední. Ušetřit je možné nejen na splátkách, ale také na poplatcích, jež jsou spojeny s vedením účtu, protože budete mít pouze jeden úvěr. Nový úvěr lze lépe přizpůsobit vašim potřebám.

Čtěte také: Půjčujte si rozumně

Jestliže by vás zajímalo, co by představovala konsolidace půjček právě pro vás, zkuste si vypočítat konsolidovaný úvěr díky kalkulačce, kterou naleznete v tomto článku: Konsolidace půjček – Kalkulačka. Zadejte pečlivě veškeré potřebné parametry úvěrů, aby byl výsledek co nejpřesnější.

I konsolidace půjček má však svá úskalí. Přece jen jde o peníze! Na finančním trhu se pohybuje mnoho soukromých subjektů, jež vám mohou tuto službu nabídnout. Pro mnohé je to, jak jinak, než velice dobrý byznys. O konsolidaci půjček lze požádat banky, nebankovní instituce i soukromé poskytovatele. Věnujte tedy výběru nového úvěru dostatečnou pozornost a nenechejte se napálit. Nejbezpečnější volbou jsou v každém případě banky. Soukromí poskytovatelé půjček jsou jednoznačně sázkou do neznám a kroky, které s nimi můžete podniknout lze považovat za nebezpečné. Nicméně, pokud jste rizikovým klientem, může se často stát, že vám banka konsolidaci půjček nepřiklepne. Nebankovní společnosti po vás sice sáhnou velmi rády, ale zde může hrát velkou roli ručení nemovitostí, jež často tyto společnosti v rámci konsolidace půjček požadují. To vše je potřeba zvážit.

Závěrem vám můžeme poradit jedno: Základem každé výhodné konsolidace půjček je správný výběr spolehlivého partnera.