Kvalitní spánek díky matracím

Spánek ruší mnoho faktorů. Jedním z nich může být i matrace, která vám skutečně nevydrží celý život. Nenastal čas na její výměnu? V současné době seženete nejrůznější typy, které vám pomohou k lepší relaxaci.

Několik tipů pro výběr matrace

Většina lidí kouká, jak si pořídit levné matrace. To však neznamená, že nemohou být zároveň v kvalitním, dokonce i luxusním provedení. Nejprve se koukněte na nosnost, která by měla být přinejmenším o pět kilogramů vyšší než uživatelova hmotnost. Rovněž záleží na rozměrech. Pohodlně se budete cítit na šířce minimálně devadesát centimetrů, kde se bez potíží otočíte. Co se týká délky, ta by měla být o dvacet až třicet centimetrů delší než ten, kdo zde bude pravidelně ležet. Čím vyšší matraci si pořídíte, tím se vám z ní lépe bude vstávat. Všímejte si, jestli jde potah sundat a vyprat, což je velmi praktické, protože mnozí se dost potí nebo trpí alergií na roztoče. Výměna se ideálně doporučuje po pěti až deseti letech.

Dvě matrace za jednu cenu

Pokud žijete v páru, nebude vám stačit jeden kus. Většinou platí ceny pro konkrétní výrobek, ale ne v případě matrace 1+1. V akci si jednoduše objednáte jeden kus, ale přijdou vám dva! Jakou byste mohli vyzkoušet? Pokud již patříte ke starším lidem nebo vás trápí zdravotní problémy, oceníte vysokou masivní sendvičovou ortopedickou matraci se snímatelným potahem. Zdravotní matrace Heureka Plus 20 cm má jádro vytvořené z takových materiálů, které se postarají o výbornou odolnost a vzdušnost. Každá strana má jinou tvrdost. Pro spaní na tvrdším povrchu se hodí bílá strana, která obsahuje i masážní body, které přispívají k lepšímu prokrvení pokožky. Tento typ mohou používat i alergici. Dvacet centimetrů na výšku ulehčí vstávání. Není problém položit matraci na pevný laťkový či pevný nebo polohovatelný lamelový rošt.