Kvalitní výbava vozu do každého počasí

Tak jako lidé uzpůsobují obuv určitému podnebí a klimatickým podmínkám, je zapotřebí pečovat i o obutí našeho vozidla. Řidiči se proto s každoročním odchodem zimního období zabývají nutností přezutí pneumatik. Celoročním používáním stejné výbavy si koledujete o průšvih při nečekané kontrole, a přesto se najdou takoví hazardéři, kteří jezdí bez certifikovaných či nevhodných doplňků. Nepřizpůsobením pneumatik danému období totiž riskujete nejen jejich poškození vlivem teplot, na něž nejsou stavěny, ale též horší ovladatelnost vozidla, delší brzdnou dráhu, a samozřejmě pokutu.

Pneumatiky si můžete přezout za pomoci vlastních sil nebo tuto službu svěřit odborníkům v pneuservise, kde vám rovněž poradí s výběrem vhodné výbavy, kterou si na místě můžete zakoupit nebo objednat. Vždy však volte společnost, která si zakládá na poskytování kvalitních pneumatik se zárukou původu od renomovaných výrobců. Budete-li pořizovat zboží s předstihem, máte možnost zakoupit i levné letní pneu s garancí bezpečnosti.

Víte, jak vybírat letní pneu?

Pokud si stále nejste jisti, jak vybírat letní pneu a kdy nastává vhodný čas pro jeho výměnu, udělejte si jednou provždy jasno! Povinnost používání zimní výbavy končí 31. března, vystupují-li navíc teploty dlouhodobě nad 7°C, přichází vhodná doba vyměnit obutí vašemu dopravnímu prostředku. Obecně jsou letní pneumatiky tvrdší, což umožňuje jejich lepší přilnavost během vyšších teplot. Existuje řada parametrů, jimiž bychom se při volbě výbavy pro letní měsíce měli zabývat. Neopomenutelným hlediskem je určitě šířka pneumatiky, jejich výška a průměr ráfku. Dbát bychom měli na index nosnosti určující maximální možné zatížení a index rychlosti, který nás informuje o tom, na jakou rychlost je konkrétní pneumatika stavěna.

Při silniční kontrole se policisté jistě zaměří na hloubku dezénu, která v létě odpovídá 1,6 mm. Každé zboží je navíc označeno DOT kódem výrobce udávajícím rok výroby. Pro zachování dlouhé životnosti a kvality, je zapotřebí skladovat letní pneu v suchém prostředí a během používání dbát na optimální tlak mající podíl na celkové bezpečnosti a spotřeby za jízdy.

Kvalita podložená testováním

Máte-li zájem pořídit si skutečně kvalitní letní pneu, sáhněte po pneumatikách Sava Intensa HP, které vás překvapí cenou i perfektním zpracováním. Zaručují stabilitu v zatáčkách i na mokrém povrchu. Jedinečné brzdné vlastnosti a nízký valivý odpor je spolu s Hankook Ventus Prime3 K125 vysadily na první příčky nezávislých testů ADAC.

Letní výbava Hankook Ventus Prime3 K125 oslní nadšence aquaplaningu a sportovní jízdy, neboť jsou vysoce odolné a maximálně redukují hluk i během efektivního brzdění! Zajistěte vašemu vozu ideální obutí v pravý čas a investujte do kvalitních pneumatik! Vyhněte se zboží od pochybných výrobců a vsaďte na osvědčené značky, které vás na cestách nezklamou!