Multimediální tvorba – obor, který baví

Stojíte před závažným životním rozhodnutím, kam se vydat po základní škole a nemůžete se rozhodnout? A co vás baví? Jste kreativní, tvůrčí, máte rádi počítače anebo ve svém volném čase fotíte? Pokud říkáte, že ano, tak pro vás máme tip na jeden moderní studijní obor, který vás určitě nadchne.

Studijní obor multimediální tvorba

Co je multimediální tvorba? Možná ve vás vzbuzuje dojem, že jde o obor, který bude pouze o počítačích, ale nemusíte se bát, není tomu tak. Dokonce se nemusíte bát ani matematiky, a to je fajn, nemyslíte? Vedle výpočetní techniky, multimediální technologie a AutoCAD se tu vyučují velmi zajímavé a kreativní předměty, jako třeba digitální fotografie a animace, tvorba a správa webových stránek, dějiny výtvarné kultury, design, výtvarná tvorba nebo také i figurální kresba. Zapomenout nesmíme ani na výuku cizích jazyků, marketing a management.

Kde se multimediální tvorba studuje?

Studijní obor Multimediální tvorba je moderním poměrně novým studijním odvětvím, jenž se vyučuje na středních odborných školách. Učení je po čtyřech letech ukončeno maturitní zkouškou. V České republice je možno multimédia studovat na několika místech, my však doporučujeme Soukromou střední školu cestovního ruchu ARCUS. Zde tento obor naleznete pod kódem 82-41-M/17 Multimediální tvorba. Škola se na nachází v Praze poblíž stanice metra Hloubětín. Škola ARCUS umožňuje zájemcům vyzkoušet si přijímačky nanečisto. V případě, že se vám podaří, na ty ostré už pak nemusíte. No, není to skvělé?

Moderní obor si vyžaduje moderní vybavení

Multimediální tvorba je obor jednadvacátého století, a proto je zřejmé, že moderní obor si žádá i moderní přístup a vybavení. Učení je proto zábavné a interaktivní. Učitelé při vyučování užívají Apple TV a iPady. Na škole jsou celkem 3 počítačové učebny. V každé učebně je pak datový projektor s počítačem a ozvučením. Nechybí tu ani ateliér, Wifi a 3 kopírky. Ke studijním účelům studentům slouží i školní digitální fotoaparáty a kamery. Součástí školy je špičkový sportovní areál. Všichni mimopražští mohou využít zdejší nabídku ubytování.

Co z vás bude až školu vystudujete?

Multimediální tvorba skýtá široké spektrum uplatnění. Po ukončení studia můžete pokračovat dál na vysoké škole anebo se můžete věnovat třeba focení, zvukařině, tvorbě webových stránek, navrhování domů na počítači (architektura), programátorství, grafice, designu, produkci, režii, marketingu, reklamě a podobně.

Zaujalo vás studium Multimedální tvorba? Tak neváhejte a podejte si přihlášku! Ještě máte šanci.