Nízkoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma LT ideální řešení do novostaveb

V každé domácnosti představují výdaje za energie pravidelnou měsíční zátěž rodinného rozpočtu. Vzhledem k tomu, že ceny rok, co rok rostou, jsou i účty při podobné spotřebě vyšší, což je nemilé. Stavíte-li nový rodinný dům, pak byste se měli zamyslet právě nad otázkou vytápění a ohřevu vody a zvolit takový způsob, jež vám bude přinášet úspory. V dnešní době jsou velice populární tepelná čerpadla, kterými lze vytápět a ohřívat vodu v nemovitostech za poměrně málo nákladů.

Jakou úsporu tepelné čerpadlo přináší?

Pokud vsadíte na kvalitní značku, pak vám tepelné čerpadlo bude přinášet úsporu financí. Dokáže totiž až 70 % tepla vytvářet v podstatě zdarma z okolního prostředí. Zbývající část je zajištěna provozem z elektrické sítě. Navíc je domácnostem majícím tepelné čerpadlo poskytována ze strany elektráren nižší sazba za elektrickou energii. S tepelným čerpadlem je možné propojit i jiná, ekonomická řešení, která spotřebu energií sníží a zvýší tak efektivitu tepelného čerpadla. Toho lze dosáhnout zejména v kombinaci se solárními panely.

Jaké má využití?

Tepelná čerpadla se prioritně využívají k vytápění objektů a rovněž i k ohřevu vody v domácnosti. Lze jím ohřívat, jak pitnou, tak užitkovou vodu, klidně třeba i vodu v bazénu. Do domu umí dodávat nejen teplo, ale dokáže vzduch v místnosti stejně tak ochlazovat, takže má využití i jako klimatizace. Tato zařízení jsou součástí chladniček a mrazniček, což možná ani nevíte.

Jaké tepelné čerpadlo je kvalitní?

U nás jsou tepelná čerpadla již poměrně rozšířená a můžete sehnat nejrůznější typy od rozmanitých výrobců. Pakliže však sháníte řešení pro váš nový rodinný dům,  může pro vás být ideální nízkoteplotní čerpadlo Daikin Altherma LT, které vaší domácnosti poskytne hned několik výhod. Jednak se nejvíce hodí do novostaveb, ale také samozřejmě do nízkonákladových (energeticky úsporných nebo pasivních) staveb, kde se koneckonců s využitím takového systému počítá. Toto čerpadlo Daikin je kompletní, takže k němu už nemusíte nic dokupovat. Ovládání je zcela sofistikované, naprosto jednoduché a intuitivní. Instalace je stejně tak snadná.

tepelne-cerpadlo

Daikin Altherma LT nabízí jak ohřev teplé vody, tak zároveň chlazení. Oceníte jej tedy během celého roku a nejen v topné sezóně. Během provozu vyprodukuje jen minimu emisí, takže je to naprosto ekologické zařízení ohleduplné vůči životnímu prostředí. A to je potřeba stále více chránit. Systém Daikin Altherma LT je až pětkrát účinnější v porovnání s jiným zdrojem energie. Takže vám přinese nemalou výhodu v podobě úspor, které mohou dosahovat až desítek tisíc ročně.

Více informací o tomto typu tepelného čerpadla značky Daikin Altherma můžete nalézt na stránkách www.nizkoteplotnicerpadlo.cz.