Nosiče lyží a snowboardů si pro zimní sezónu pořiďte včas

Zimní sezóna sice už bude pomalu končit, ale proč se nepřipravit na tu příští? Jestliže je lyžování vaše oblíbená sportovní aktivita, které se věnujete v průběhu zimního období, pak jistě oceníte kvalitní nosiče lyží a snowboardů. Bez nich se totiž neobejdete, jestliže za zimními radovánkami na sjezdovkách vyrážíte ve vlastním automobilem. Jaké máte možnosti nákupu?

Nosiče lyží a snowboardů

Sortiment nosičů lyží a snowboardů je poměrně pestrý a je z čeho vybírat. Ať už zavítáte do specializované prodejny, nebo se podíváte do katalogu některého z internetových obchodů, jistě najdete přesně ten typ nosiče lyží a snowboardů, který potřebujete. Podle čeho byste se měli orientovat? Podle způsobu upevnění existují nosiče magnetické a výsuvné, které se vyrábějí z lehkého aluminiového materiálu, aby nezatěžovaly střechu.

Lehké nosiče lyží

Vybrat si nosiče lyží je třeba podle počtu přepravovaných lyží. Obvykle se vyrábějí na čtyři až osm párů lyží, takže si je může pořídit jak jedinec, co vyráží na hory sám, tak rodina s několika členy včetně dětí. Střešní nosiče se upevňují za pomoci T-šroubů a bývají uzamykatelné. Je to výhoda v situaci, kdy zaparkujete vozidlo před motorestem, abyste se mohli občerstvit. Ne nehlídaném parkovišti by se mohlo lehce stát, že by nezajištěné lyže nějaký nenechavec zcizil a lyžaři by zbyly pouze oči pro pláč.

Kvalitní nosiče snowboardů

Na výrobu nosičů snowboardů se používá lehké aluminium. Designéři si pohráli s tvarem a uživatelům nabídli aerodynamické nosiče snowboardů s bytelnou konstrukcí. Na výběr pak mají pohodlnější magnetické nosiče se snadnou montáží bez nutnosti nářadí, nebo nosiče, u nichž je nutné dokupovat drahé příčníky. Zde už pak záleží na tom, čemu dáváte přednost. Nosiče jsou v nabídce pro dva nebo čtyři snowboardy. U magnetických nosičů snowboardů je třeba si dávat pozor, aby s nimi nemanipulovala osoba s kardiostimulátorem, pro niž není vhodný.