Parkování v Praze – nyní pohodlně a bez starostí

Parkování v hlavním městě je pro mnohé místní i návštěvníky strašák. Byť je Praha moderní a sází na propracovanou infrastrukturu včetně pohodlné dopravy metrem, někdy se zkrátka ani tady bez auta neobejdete. V ten moment nastupuje hororový scénář v podobě hledání automatů, vhodných parkovacích míst s dobrou dostupností do cílové ulice. Provoz po hlavním městě s takovými starostmi není vůbec komfortní a stejně tak přibývá placených zón, což situaci rozhodně nezlehčuje.

Parkovací oprávnění na modré zóně

Jednotlivé městské části Prahy vydávají takzvaná přenosná parkovací oprávnění na modré zóny, označované též jako residenční. U těch je sice možnost měnit SPZ vozidla bez omezení, počítejte ale  s tím, že získat oprávnění není vůbec jednoduché a navíc se nevyplatí ani riskovat případnou kontrolu ze strany společnosti ELTODO či městské policie. Zvláště pokud se do hlavního města chystáte na víkend či služební cestu, tyto parkovací karty nejsou řešením. Stále hůře dostupné je parkování Praha 4, kam spadá významná část Nuslí. Praha Krč má celou řadu nákupních středisek, kde sice můžete pohodlně zaparkovat, nicméně do tamních ulic, obchodů, barů a restaurací to budete mít pěšky daleko. Proto se nabízí chytrá aplikace parkingcard.cz, s níž si zajistíte parkování dopředu podle městské části a parkovat tak budete moci kdekoliv v dané oblasti.

Konečně parkování bez pokut

Velké obtíže s parkováním trápí Prahu 1, kde se nachází celá řada památek a centrální městská část je ve velkém obležení turistů navštěvujících i nejrůznější kavárny a obchůdky. Rozhodnete-li se zaplatit si parkování na modré či fialové zóně, pak máte jistotu, že vás nepřekvapí ani elektronická kontrola SPZ vozidel. Pokud byste přeci jen dostali omylem pokutu, firma vám garantuje zaplacení odtahu, pokuty i dalších poplatků. Díky moderní a chytré aplikaci se stává dostupné i parkování Praha 8 a další populární části hlavního města, a to v délce šesti nebo dvanácti hodin, celého dne i delšího stání.