Plastové palety začínají šlapat na paty těm dřevěným

V logistice záleží především na tom, jak rychle bude zboží u svém příjemce. Rychlost vládne přepravě, kdo je rychlejší, vyhrává. Minimálně tedy u svých zákazníků. Nikdo nechce čekat na zboží zbytečně dlouho. Aby však bylo možné náklad přepravovat, je k tomu zapotřebí správná organizace, plánování, řízení a realizace jeho toků. A tohoto všeho jsou součástí euro palety.

Základ logistiky je dobře zabalené a naložené zboží

Každému, kdo pracuje v přepravě, je zřejmé, jak moc je důležité zboží vhodně naložit. To znamená tak, aby se úsporně využilo každého místa a zároveň náklad nebyl ničím poškozen. K tomuto účelu už pár desítek let slouží dřevěné euro palety. Jedná se o transportní paletu, jež se původně začala používat v železniční dopravě. Jejím typickým znakem je norma, jež detailně popisuje, jak jednotlivé části palety mají vypadat, a to včetně hřebíků. Je to poměrně hodně důležité, protože díky tomu je manipulace s ní podstatně jednodušší. Euro paleta se v dopravě stala standardem.

Nejčastěji se k přesunu euro palety využívá vysokozdvižný vozík, jenž je součástí každého většího skladu. Tyto palety umožňují dopravovat zboží nejen po železnici, ale i v nákladních automobilech, lodích a letadlech.

Plastové palety získávají na oblibě

Vedle dřevěných euro palet se začaly používat v logistice plastové palety. A vzhledem ke svým užitným vlastnostem, jež ty dřevěné vysoko předčí, jsou stále oblíbenější. Platí zde, že investice vložená do nákupu plastových palet se vrátí, protože tyto palety mají velmi dlouhou životnost. Odolný plast, ze kterého jsou vyrobené, vydrží hodně, dokonce i působení chemických látek.

A protože jsou lehce omyvatelné, využívají se velmi často v potravinářství. Jejich použití je široké – najdou uplatnění v mnoha oblastech lidské činnosti, od strojírenství po farmaceutický průmysl. Kromě toho je možné přímo na nich vystavovat zboží.

plastova-paleta-rackpal

Plastové palety Schoeller Allibert

Firma Schoeller Allibert se výrobě opakovaně použitelných přepravních obalů věnuje už padesát let. Působí nejen na evropských trzích, ale také v zámoří. Pro své zákazníky má připravené plastové palety, a to hned ve třech variantách – heavy, medium a light. Jejich palety se vyznačují nízkou hmotností, robustní propracovanou konstrukcí a vysokou nosností. Jsou schopné plně nahradit dřevěné palety a v mnohém je dokonce předčí. O dlouhé životnosti jsme již psali.

Na jejich výrobu je použitý stabilní plast odolný vůči zlomení. Plastová paleta je ekologická, protože je recyklovatelná. Jakmile doslouží, už se více neopravuje, ale předá se k druhotnému použití. Výhodou těchto plastových palet je i to, že je není třeba ošetřovat proti škůdcům, kterým plast nechutná. S paletami Schoeller Allibert se výborně manipuluje, na vysokozdvižném vozíku díky ližinám bezpečně sedí.