S kvalitními pneumatikami ušetříte

V dnešní době je člověk bez automobilu jako bez ruky.  Snažíme se, abychom si mohli koupit co nejlepší auto. Často však mnoho lidí nemá na správou údržbu auta čas, což může být nebezpečné  a v konečném důsledku i nákladné.  Takové pneumatiky jsou důležitou součástí každého auta. Mají mnoho funkcí. Udržet vozidlo správně na silnici,  držet směr, tlumit nárazy a mají brzdící funkci.

Při údržbě  pneumatik určitě nestačí vyměnit čas od času letní za zimní pneu. Aby se vám pneumatiky neopotřebovávaly, je nutné jej pravidelně kontrolovat a také nešetřit při jejich koupi. Alespoň jednou za měsíc je nutné zjistit, jak jsou pneu nahuštěné. Podhuštěné pneumatiky zvyšují spotřeb během jízdy, naopak u přehuštěných pneumatikách se zase snižuje jejich životnost a vy budete brzy muset kupovat nové. Pokud mají pneumatiky výšku běhounu nižší než 1,6, je nutné je okamžitě vyřadit z provozu.

Jestliže se rozhodnete šetřit na pneumatikách, určitě se nevyplatí koupit první nejlevnější, na které narazíte. Letní i zimní pneumatiky mají splňovat 3 základní charakteristiky – úspornost, bezpečnost a životnost. Pokud si koupíte lepší pneu, přinesou vám nižší spotřebu během cesty a navíc vám vydrží déle, takže nebudete muset tak často kupovat nové.

U pneumatik se rozhodně vyplatí vstupní investice.  Také se nebojte nakupovat přes e-shopy, někdy zde naleznete výrazné slevy mimo sezonu na velmi slušné pneu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.