Šetřete vodou chytře

Pokud nemáte vlastní zdroj vody, jistě se mnou budete souhlasit, že výdaje za ni jsou astronomické a k tomu všemu stále vyšší a vyšší. Obyvatelé měst nemají příliš mnoho šancí, jak se bránit. Jedinou možností je zahledět se do vlastních řad a přemýšlet, co udělat pro to, aby účet za vodu neruinovat náš domácí rozpočet.

Většina z nás je od malička naučena pravidelné hygieně, kterou provádíme natolik rutinně, že nás ani nenapadne zamýšlet se nad tím, že třeba právě v tu chvíli jsme zodpovědní nad další dírou do rodinného rozpočtu. Užíváte si rádi sprchu po náročném dni? Určitě jde o záležitost příjemnou, ale napadlo vás už, kolik vody proteče zbytečně? Zkuste ubrat na komfortu a při mydlení nechte vodu prostě vypnutou.

Využívejte bohaté nabídky ve specializovaných prodejnách, které jsou připraveny na zákazníky, kterým není jejich účet za vodné lhostejný. Můžete zakoupit takzvané úsporné hlavice na sprchu nebo speciální sprchy, které senzoricky hlídají množství proteklé vody i její teplotu. V podobné výbavě můžete sehnat i baterie na umyvadla.

Nechcete nebo nemůžete-li investovat přímo do nových baterií, informujete se na perlátor. Toto zařízení umístíte přímo na svoji umyvadlovou nebo dřezovou baterii. Perlátor obohatí vytékající vodu o vzduchové bublinky. Takto obohacené vody poté spotřebujete citelně méně. Nemusíte mít obavy, že se tím sníží kvalita mytí, rozdíl mezi mytím pod klasickým vodovodním kohoutkem a tím s perlátorem ani nepoznáte.

Žádnou hospodyňku nenechá chladnou permanentně protékající WC a stejně tak i pravidelně odkapávající kohoutek se stal oblíbeným námětem nejedné veselé historky z manželského soužití. Víte však, že pouhé zajištění toalety proti protékání nezajistí vašemu rozpočtu takovou úlevu jako pořízení děleného splachovacího zařízení? Úspora vody v průměrné čtyřčlenné rodině přitom dosáhne až čtyřiceti procent ročně. Tlačítka uzpůsobená pro použití podle rozsahu vykonané potřeby přitom lze bez problému instalovat i u starších typů toalet a odborníci je již považují za nezbytnost při dodržování zásad hospodaření s vodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.