Strojírenství je jedním z pilířů českého průmyslu. Pro výrobu je třeba kvalitní hutní materiál

Strojírenství má v České republice dlouhou tradici. Již mezi oběma světovými válkami byly produkty českého strojírenského průmyslu dobře známé a oblíbené nejen v tuzemsku a sousedních zemích, ale i v zámoří. Z naší země se po mnoho let vyvážely zemědělské stroje, zařízení na zpracování vláken a tkaní látek, vozidla i další strojírenské produkty dokonce i do mnoha afrických a asijských zemí či jihoamerických států. A i když postupně docházelo ke změnám ve vlastnictví jednotlivých strojírenských závodů a firem i rozsahu a charakteru výroby, patří české strojírenství stále mezi nejvýznamnější odvětví tuzemského hospodářství. A uchovalo si svou dobrou pověst i v zahraničí.

Kvalitní hutní materiál je ve strojírenství základem úspěchu

Ve strojírenství je na prvním místě kvalita. Nezbytné je precizní opracování výrobků a meziproduktů, přinejmenším stejně důležitou roli hraje i samotný materiál. V případě použití nekvalitních výchozích surovin totiž nelze zajistit spolehlivost a dlouhodobou funkčnost výsledného produktu. Defekty na strojírenských výrobcích nemusí navíc způsobit jen různé nepříjemnosti či časové a finanční ztráty; často jsou jejich důsledkem nečekaná selhání výrobních strojů a dopravních prostředků, při nichž může dojít k poškození zdraví, majetku i k úmrtím. Nekvalitní hutní materiály navíc způsobují problémy již při samotném dalším zpracování – mohou se lámat, drolit a často s nimi nelze docílit požadovaného výsledku. Při vybírání hutních materiálů je tedy na místě zvolit spolehlivého dodavatele. Takovým je například KT MetSteel, která navíc zhotovuje i tvarové výpalky.

Objednat lze i výpalky z plechu a ohýbaný hutní materiál

Mnoho výrobců upřednostňuje dodavatele, který nabízí nejen samotný prodej hutního materiálu, ale dokáže ho i zpracovat dle potřeb zákazníka. Zejména ohýbání trubek, plechů, profilů a dalších hutních materiálů je vítanou službou. Žádané jsou i přesné výpalky z plechu.