Tipy na vstupy v Praze zcela zdarma

Lákají vás pražské památky, galerie, výstavy nebo muzea a obáváte se, že byste neměli dostatek peněz k návštěvě všech vyhlédnutých míst? Napadlo vás někdy, že do mnohých prostorů nemusíte platit žádné vstupné a návštěvy těchto míst můžete získat zdarma? V některých případech je to celoroční záležitost, ale někde musíte vyčkat na akční období. Pojďte se s námi podívat na seznam nejoblíbenějších míst v Praze s bezplatným vstupem. 

Užijte si návštěvu historických památek i galerií zdarma

Mezi historické památky s celoročním vstupem zdarma patří například přední novogotická část katedrály sv. Víta. Za návštěvu stojí také kostel a muzeum Pražského Jezulátka. Do Zlaté uličky na Pražském hradě můžete vstoupit bez placení v období od 1.11. do 31.3. počínaje 16:00 hod. a také od 1.4. do 31.10. začátkem šesté hodiny večerní. Mezi oblíbené obrazové galerie patří Main Point na Karlíně, kde je vstup zdarma po celý rok stejně jako do Trčkovské galerie nebo galerie Jiřího Švestky. Velmi žádaná je i Národní galerie, která každý rok vyhlašujme volné vstupy k výročí jejího založení. Většinou to vychází na první víkend v únoru. 

hotel Praha

Bezplatný vstup nabízí i venkovní expozice a muzea

Mezi další oblíbená místa s volnými vstupy patří venkovní expozice. Ty najdete například v botanické zahradě v Troji, kam můžete vstoupit bez placení kdykoliv od 1. listopadu až do konce března. Volně přístupné jsou i zahrady Černínského paláce nebo botanická zahrada Univerzity Karlovy. Další tipy na výlety, které upozorňují i na další zajímavá místa v Praze i mimo nic, najdete zde. Po náročném programu jistě uvítáte ubytování, které vám poskytne vyhlášený hotel Praha s mnoha moderně vybavenými pokoji a bezbariérovým přístupem. 

hotel Praha

Ubytujte se komfortně a levně blízko centra

Pražské hotely bývají pro mnohé lidi cenově nedostupné. Přeci ušetřené peníze z volných vstupů neutratíte za jedinou noc v extrémně luxusním hotelu. Vynikající alternativou je proto hotel, který nabídne kompromis slušného komfortu a dostupné ceny. Navíc takový, který je situovaný blízko centra hlavního města, abyste ve večerních hodinách nemuseli přes celou Prahu. Hotely slouží jak pro klasický pobyt, tak i pro pracovní konference v Praze, kdy pro pořádání firemní akce dostanete k dispozici plně vybavenou místnost a navíc ještě i možnost oblíbeného cateringu.