Užitečné tipy pro výkup papíru

Mnoho lidí neklade na výkup papíru a jeho recyklaci velký důraz. Co za tím stojí? Nejčastěji je to zřejmě pohodlnost, ale svou roli v tom může hrát také nízká cena papíru. Jeví se tak jako velmi dostupný materiál, se kterým není potřeba zacházet s rozvahou.

Shromažďování papíru k výkupu

Jaký papír se vykupuje? V první řadě se musí jednat o čistý papír. Z výkupu jsou však rovněž vyjmuty různé speciální druhy papíru, jako je například papír voskovaný, tapety a podobně. Nejlepším zdrojem papíru jsou samozřejmě firmy, které jej používají ve větší míře. Ovšem i v domácnostech lze v průběhu roku shromáždit poměrně velké množství, zvlášť při zapojení celé rodiny.

Odvoz papíru do sběrny

A kde papír nejlépe skladovat? S rostoucím množstvím je vhodné vyčlenit pro papír nepoužívaný kout v garáži nebo na půdě, i ve firemním skladu se jistě najde vhodné místo. Ovšem je třeba dbát na to, aby nebyl v příliš vlhkém prostředí, kde by mohl začít plesnivět. Došlo by tak k jeho znehodnocení a vaše snaha by byla k ničemu.

S papírem se samozřejmě vyplatí jet do sběrny až v momentě, kdy ho je větší množství. Mnozí se do sběrny vydávají například pouze jednou do roka. Ovšem ne kdykoli! Vhodné totiž je aspoň trochu sledovat vývoj cen papíru, které se neustále mění. Při výkupu papíru cenu jednotlivé sběrny stanoví na základě poptávky, která je samozřejmě proměnlivá. Vyplatí se tedy počkat, až cena stoupne, zvlášť pokud vám shromážděný a připravený papír nepřekáží. A kde zjistíte aktuální výkupní cenu? Není nic snazšího než kontaktovat nejbližší sběrnu, například ze široké sítě TSR Czech Republic, s. r. o., a vyžádat si platný ceník.

Jak s nepotřebným papírem nakládáte? Využíváte kontejnery na tříděný odpad, nebo pravidelně navštěvujete výkupnu v blízkosti vašeho bydliště či firmy?