Virtuální sídla OSVČ zajistí soukromí

Jste OSVČ na hlavní, nebo třeba jenom vedlejší činnost, protože si přivyděláváte nějakou prací, kterou vykonáváte pohodlně online z domova? Skvělé, šetříte za pronájem kanceláře či obchodních prostor. Stejně ale musíte mít nějaké oficiální sídlo.

Většina OSVČ jako své sídlo uvádí místo svého bydliště. Je to ale praktické? Vaše sídlo si může kdokoliv dohledat. Opravdu chcete, aby si každý mohl najít, kde bydlíte?

Virtuální sídla se hodí i OSVČ

Řešením jsou virtuální sídla. V posledních letech nabírají na popularitě, protože firmám, které jsou zvyklé fungovat na dálku, šetří hodně peněz. U OSVČ je to naopak. Za sídlo na vaší adrese bydliště nic neplatíte, ale třeba takové virtuální sídlo Praha 10 vás bude něco stát. Částky jsou nicméně nízké, platit takovou cenu za ochranu soukromí se rozhodně vyplatí.

Získáte prostor pro schůzky s klienty

I vám se může stát, že se budete potřebovat sejít s nějakým klientem. Domů do obýváku si ho nejspíše nepozvete. Můžete jít do nějaké kavárny nebo na oběd, jenže pokud jde o ryze praktickou schůzku, kde potřebujete probrat technické věci, něco ukazovat na počítači a vysvětlovat, mnohem lépe by se hodila nějaká klidná zasedací místnost.

Mnohé pronájmy virtuálních sídel přicházejí s balíčkem dalších služeb. V těch je obsažená například možnost pár hodin měsíčně využívat zasedací místnost. Pokud to v ceně není, za službu si obvykle lze připlatit v případě potřeby. Zasedací místnost je přitom na místě, kde máte uvedenou vaši virtuální adresu, takže zákazník nebo obchodní partner ani nemusí poznat, že tam vlastně nesídlíte.

Sídlete už od stovky měsíčně

A na kolik vás tedy tahle ochrana soukromí vyjde? Pochopitelně záleží na tom, jak lukrativní adresu si vyberete. Čím blíže do centra Prahy, tím dražší. Takové virtuální sídlo Praha 7 můžete mít již od 99 Kč za měsíc, když si ho předplatíte na pět let dopředu.