Vybrat si správnou vodní dýmku není vždy snadné

Vodní dýmky jsou v poslední době hodně populární. Dost tomu pomohl rozvoj čajoven u nás na konci minulého a začátku tohoto tisícletí. Na rozdíl od cigaret je nemožné si strčit vodní dýmku do kapsy a jít směle do světa. Některé verze se dokonce dají přepravovat jen velmi složitě.

Dýmky nemusí sloužit pouze ke kouření

Je jasné, že naprostá většina lidí si dýmku koupí jen k jediné věci, a sice ke kouření. Nedá se na ni hrát jako na kytaru ani s její pomocí neposečete trávu. Nicméně ne každý, kdo má takovouto dýmku doma, z ní kouří.

Některé modely jsou totiž velice zdobné a mohou sloužit i jako dekorace. Většina z nich se dá samozřejmě používat, ale pokud se jedná o opravdu vzácný a jedinečný kousek, který navíc nestál pouze pár tisícovek, vyplatí se příliš neriskovat jeho zničení a k případnému kouření si koupit klasickou dýmku. Výběr je skutečně široký.

Vybírá se primárně podle velikosti

V případě, že vám nejde o vizuální kvality a potřebujete jen nástroj, skrze který můžete inhalovat tabák, tím nejzásadnějším kritériem by pro vás měla být velikost. Zde na ní opravdu záleží.

Ty nejmenší dýmky obvykle mají také nejnižší cenu. Levné dýmky však nejsou nic pro kuřáky, co si rádi tabák vychutnávají. Nemáte-li zrovna dost hluboko do kapsy, rozhodně se porozhlédněte po něčem lepším. Mimo cenu a snadnou přenositelnost nemají mini vodní dýmky co nabídnout.

Dýmky do velikosti okolo půl metru už jsou na tom daleko lépe, a to prakticky ve všech ohledech. Pořád stojí docela solidní peníze, nicméně již poskytují i kvalitní pokouření. Samozřejmě hodně záleží na zvoleném tabáku.

Střední verze se mohou pochlubit vyšší stabilitou, což se hodí hlavně během divokých večírků. Kvůli jejich rozměrům však není zase tak snadné je přenášet na delší vzdálenosti, i když s autem to většinou není problém.

Velké dýmky už jsou na tom, co se mobility týče, hodně na štíru. Jsou sice plně použitelné, ovšem spíše fungují jako ozdobný prvek v domácnostech.