Za novými zážitky letos na kole!

Také škrtáte dny a nemůžete se dočkat, až nastane den D a započne vaše dovolená? A jak by se vám líbilo spojit příjemné s užitečným a kromě relaxace dopřát tělu pohyb, který udržuje v kondici, posiluje srdce a působí blahodárně na psychický stav? Vyplavte pár hormonů štěstí a vyrazte letos na dovolenou na kole! A nemusíte se trápit náročnými stezkami, díky rozšířené síti cyklostezek po celé republice si najdou vhodnou obtížnost začátečníci, rodiny s dětmi i aktivní senioři.

S pořádnou výbavou se cestuje nejlépe

Ať už vyrazíte na jedno odpoledne, prodloužený víkend nebo strávíte dovolenou na kole u moře a v horách, budete potřebovat kvalitní cyklistické oblečení. Základem každé výbavy je ochrana hlavy v podobě přesně padnoucí helmy. Přilby mohou být vybaveny kšiltem proti slunci, síťovinou pro maximální prodyšnost pokožky hlavy během letní sezóny a samozřejmě posuvným mechanismem pro úpravu velikosti. Povinná je také dětská cyklistická helma i v případě, že děti ještě nejezdí samy na kole a sedí třeba jen v dětské sedačce za vámi.

Jízdu na kole občas provázejí nepříjemnosti, jako je poletující hmyz, silný vítr či ostré slunce. Proto si pořiďte kvalitní cyklistické brýle chránící zrak. Sportovní profily doplňují reflexní barvy a tónovaná skla. Dámské, pánské i dětské varianty brýlí pořídíte velmi výhodně!

Pevný úchop do kopce

Cyklistické rukavice hrají důležitou roli pro stabilní úchop do kopců i na rovince. Letní modely na podzim vystřídejte za zateplenou variantu chránící klouby a prsty před prochladnutím. Široká nabídka ručí za to, že si vybere opravdu každý. Rozhodnete se pro rukavice s reflexními prvky anebo dáte přednost rafinovaným střihům s prošitím a pogumovanou dlaní?

V létě oceníte cyklistické kalhoty či kraťasy vybavené komfortní a prodyšnou vložkou pro maximální pohodlí. Rovněž u kalhot existují desítky modelů a variant s odvětráváním, reflexními prvky a praktickými kapsami. Kalhoty i cyklodresy musí skvěle padnout, vyhovovat vaší postavě, neškrtit ani nepadat. Nároční a pravidelní jezdci svou výbavu mohou doplnit o cyklistické boty, které sice vyžadují speciální pedály, ale jsou doopravdy velmi příjemné na noze.