Zdravotní matrace – kompromis mezi cenou a kvalitou

Zdravý spánek je fenomén posledních let. Pod zdravým spánkem si představujeme něco výjimečného. Organismus by se měl během spánku zregenerovat, nabrat energii a odpočinout si. Ale abychom mohli dosáhnout skutečně zdravého spaní, musíme se denně ukládat na kvalitní zdravotní matrace a rošty. Jak tedy vybírat?

Neexistuje jedna nejlepší matrace, protože každému člověku vyhovuje něco jiného. Někdo preferuje matraci tvrdší, někdo měkčí. Někomu vyhovuje matrace pružinová, někomu zase matrace latexová. Nemůžeme tedy jednoznačně říct, že jsou latexové matrace lepší než polyuretanové. Jednotlivé typy matrací mají jiné náplně a při jejich výrobě jsou použity jiné technologie. Nejdůležitější je, jak se na matraci cítíte vy.

Chcete-li si dopřát zdravý, kvalitní a ničím nerušený spánek, pak investujte do zdravotní matrace. Udělejte kompromis mezi cenou a kvalitou. Pamatujte, že zde neplatí pravidlo čím vyšší cena, tím je matrace kvalitnější. I levná matrace může nabídnout skvělé podmínky pro zdravý spánek.

A co hledat?

Matrace, na které budete spát, by vám měla rovnoměrně rozložit hmotnost těla. Vaše páteř by měla být v rovině. Některé partie těla musí být více podepřeny, jiné zase naopak méně. Proto vznikly matrace s takzvanými anatomickými zónami. Ideální je vybrat si matraci, která bude mít pět až sedm těchto zón. Taková matrace dokáže perfektně podpořit tělo.

Ale důležitá je nejen matrace, ale spánek výrazně ovlivňuje také rošt. Pokud nesprávně zkombinujete matraci s roštem, můžete matraci poškodit a vám nebude dopřán spánek, po němž již dlouho toužíte. Je ideální zvolit lamelový rošt, protože ten dovoluje matraci dýchat.

Pozor na tvrdost matrace

Důležitou vlastností matrace je její tvrdost. Člověk by neměl mít ani příliš měkkou, ani příliš tvrdou matraci, ale tak akorát. Tvrdost je dána hmotností člověka. Čím je člověk těžší, tím tvrdší matraci by měl mít. V takovém případě je ideální se poradit přímo s odborníkem v prodejně.

Vaše ložnice se stane místem odpočinku a relaxace. Konečně si dopřejete díky kvalitní matraci spánek, po němž již dlouho toužíte.

Nemusíte kupovat drahé matrace. Investujte do takové matrace, která vám bude nejvíce vyhovovat. Jen tak se dobře vyspíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.