Jak se lépe ubránit násilníkům

Agresivita, loupežná přepadení, znásilnění a jiné druhy fyzického násilí se objevují v našem životě stále častěji. Nikdo neví, kdy ho může potkat podobné neštěstí. Nepodléhejte pocitu, že něco nemilého zažijete i vy, ale na druhou stranu nepodceňujte možnosti vylepšení případné obrany.

Základní pravidla dobré sebeobrany

Patříte ke slušným lidem? I tak vás kriminalita může hrubě dostat do kolen. Řiďte se několika pravidly, které vám mohou pomoci. Především se vyhýbejte nepřátelům, pokud to jde. Pamatujte na fakt, že akce bude pokaždé rychlejší než reakce a ztrácíte tedy jistou výhodu. Paralyzer pomůže ochromit útočníka. V této době uskutečněte útěk a zavolání policejních orgánů. Nemá smysl doufat v zázrak a šanci v předem prohraném boji. Nastala překvapivá situace? Reagujte stejně a udělejte něco neočekávaného – jestli to dovolí momentální situace. Od neznámých osob udržujte bezpečnou vzdálenost (přibližně nad 120 cm), aby vás neměly hned po ruce, ale musely například učinit další krok navíc apod.

Efektivní obrana pro každého

Nezapomínejte si všímat lidí ve vašem okolí. Rozhodně nejde jenom o noční cestu parkem, nebezpečí číhá i ve dne. Ne každý měl štěstí na vypracované svaly a trénink proti útočníkům. Když vás někdo začne ohrožovat, máte mít u sebe alespoň obranné prostředky, kam patří paralyzery a teleskopický obušek. Stále populárnější pepřový sprej vložte do kabelky, kufříku nebo tašky. V případě potřeby zajistíte vyřazení pachatele z činnosti na několik minut. Dávejte však pozor na správné používání. Nutně musíte dobře zamířit, aby došlo k dostatečnému zásahu obličeje. Tekuté střely zajišťují přesné zasažení. Před použitím klasického obranného spreje s rozprašovačem se zhluboka nadechněte, abyste byli připraveni na případné nepříjemnosti vzniklé kvůli špatnému namíření nebo větru.