Jak zrušit povinné ručení?

Máte povinné ručení, se kterým nejste spokojeni? Nebo se přihodila jiná událost, kdy potřebujete pojistku zrušit? Pokud je tomu skutečně tak, je dobré podívat se na možné cesty, které s daným postupem souvisí.

Může to jít i online

Jedná se o možnost, která je nejpohodlnější. Ne vždy ji ale všechny pojišťovny akceptují. Je to dáno tím, že v mnoha případech nemusí dojít k ideální identifikaci pojištěné osoby. Mnohdy proto následuje například i ověřující telefonát, nebo jiný krok, kterým se potvrdí, že výpověď byla skutečně podána. Samozřejmě možným způsobem nemusí být jenom klasický email, ale může se jednat třeba o webový formulář, nebo o odeslání písemnosti prostřednictvím datové schránky.

Přečtěte si také: Proč si sjednat povinné ručení online

Zkuste také telefon

I toto je celkem jednoduchá možnost, díky které eliminujete osobní návštěvu. Musíme ale říci, že má stejná rizika, jako v předchozím případě. Ne všechny pojišťovny proto takový typ výpovědi povinného ručení mohou akceptovat.

Zašlete doporučený dopis

Jedna z nejdoporučovanějších možností. Máte jistotu toho, že ho pojišťovna skutečně obdržela a tak musela vaši výpověď přijmout. Stejně tak máte jistotu, že se můžete vyhnout i případnému osobnímu kontaktu. Při písemné výpovědi skutečně dbejte na to, aby se jednalo o doporučený dopis s podacím lístkem. Jedině tak budete mít v ruce důkaz o tom, že výpověď opravdu podaná byla.

Přečtěte si také: Komu se hodí kalkulačka povinného ručení?

Zkusit můžete i osobní cestu

Jsou hned dvě varianty. První je taková, že máte možnost navštívit nejbližší kancelář pojišťovny a zde sdělíte svůj záměr. Sepíšete několik papírů a výpověď povinného ručení je podána. Pokud máte kontakt na konkrétní osobu, která s vámi pojistku sjednávala, můžete to zkusit i s ní. V takovém případě ji kontaktujte, domluvte si schůzku a poté stejnou formou jako při návštěvě kanceláře, tedy písemně, svou pojistnou ochranu zrušíte. V obou případech je dobré mít v ruce kopii.