Pojištění, které dokonale ochrání majetek

Ceny sprintují k nebeským výšinám, což se týká nejen potravin, ale také bydlení a nemovitostí jako takových. To je také nejzásadnější důvod, proč svůj majetek chránit vhodným pojištěním, protože jej ohrožují živly, zejména voda, oheň nebo vítr, ale rovněž zloději. Co se stane, když byt vyhoří? Kdo nahradí škody po vichřici či snad po řádění zlodějů? Většina Čechů řeší svou pojistku až ve chvíli, kdy ke škodě dojde. Důležité je potížím předcházet, například vhodným pojištěním.

Continue reading

Je vaše střecha ve špatném stavu? Nečekejte na katastrofu a najměte si odborníky

Střecha je nejdůležitější ochranný prvek celého domu. Právě ona totiž zabraňuje pronikání deště, sněhu, kroupů i větví, stejně jako se stará o udržení snesitelných teplot uvnitř domova. V dnešní době ji můžete sestavit z ohromného množství materiálů. Žádný z nich však nedokáže dlouhodobě odolávat živlům bez pořádné údržby. Jak na ni? 

Continue reading

Jaké jsou možnosti šetření vodou v domácnosti?

Teče vám z kohoutku čistá pitná voda, které si můžete dopřát, kolik chcete? Pak patříte mezi tu šťastnější část lidstva. Každý totiž tolik štěstí nemá. Existují země, kde musí každý člověk vystačit s 10 litry nebo dokonce jen 5 litry vody na den. I přesto, že máme vody dostatek, bychom s ní měli šetřit. Nejde jen o finanční stránku věci, ale také o tu ekologickou. 

Continue reading

Pergoly ze dřeva vám zpříjemní prostředí zahrady

Bydlení v rodinném domě má svá velká pozitiva. Užijete si v něm především většího soukromí, a to i na své zahradě, pokud si ji vhodně přizpůsobíte. Terasa u domu je výborná věc, protože zvětšuje obytnou plochu. Je příjemné na ní v létě lenošit. Chce to ale ji zastřešit, případně pořídit nějaké zástěny, abyste na ní měli potřebný klid. Ideální se jeví různé dřevěné pergoly.

Continue reading

Jaké služby je možné očekávat od zámečnictví?

Možná i vám se někdy stalo, že jste si nechtěně zabouchli dveře od bytu a klíče jste nechali uvnitř. Není to nic nemožného. Bohužel k tomu často dochází ve chvílích, kdy člověk pospíchá nebo dělá více věcí naráz. Pak je často nutné volat zámečníka, aby vám vaše dveře odborně otevřel, aniž by nějak poškodil zámek. Co dalšího lze od zámečníka žádat?

Continue reading

Proč si pořídit plechovou střechu? Je lehká a má dlouhou životnost

Pustili jste se do rekonstrukce střechy svého rodinného domu? Nebo teprve o tomto uvažujete? Pak určitě budete přemýšlet nad volbou střešní krytiny. Jejich nabídka je na trhu pestrá. Každý její druh má jiné užitné vlastnosti, které byste měli zohlednit. Jestliže hledáte lehkou střešní krytinu za dobrou cenu, pak byste měli uvažovat o plechové střeše.

Continue reading