Pojištění, které dokonale ochrání majetek

Ceny sprintují k nebeským výšinám, což se týká nejen potravin, ale také bydlení a nemovitostí jako takových. To je také nejzásadnější důvod, proč svůj majetek chránit vhodným pojištěním, protože jej ohrožují živly, zejména voda, oheň nebo vítr, ale rovněž zloději. Co se stane, když byt vyhoří? Kdo nahradí škody po vichřici či snad po řádění zlodějů? Většina Čechů řeší svou pojistku až ve chvíli, kdy ke škodě dojde. Důležité je potížím předcházet, například vhodným pojištěním.

Nízké pojistné částky

V Česku se přistupuje k pojistkám laxně, podle různých průzkumů část tuzemců nemá vlastní majetek pojištěný a chybí také pravidelná aktualizace pojistných částech. Důsledkem toho hrozí podpojištění a riziko nižšího pojistného plnění v případě pojistných událostí. Z vyplacené částky často nelze opravit stávající nebo nakoupit nové vybavení. Přitom pojištění majetku lze sjednat velmi snadno pouze na základě m² plochy bytu nebo domu. 

Pojištění domácnosti a nemovitosti

Majetkové pojištění se týká zejména nemovitosti a domácnosti, což bývá matoucí. Naštěstí lze sjednat pojištění online, které kombinuje oba produkty. A nejen, že pokrývá vybavení domácnosti i samotnou stavbu, ale zároveň poskytuje nadstandardní ochranu v podobě katastrofických rizik v základní ceně. Tím výčet benefitů rozhodně nekončí, protože součástí této jedinečné pojistky je rozbití skla z jakékoli příčiny, pojištění elektroniky bez limitu nebo odcizení stavebních součástí či zkrat na elektromotorech.

Zdarma pojištění občanské odpovědnosti

Pojistka Bezpečný domov PLUS má ještě jednu výhodu, její součástí je pojištění občanské odpovědnosti, a to zcela zdarma. Tento pojistný produkt se vztahuje na škody způsobené vaší osobou nebo rodinnými příslušníky sousedům nebo dalším osobám. Vztahuje se na škody způsobené na majetku či zdraví, má celosvětovou platnost, což se hodí při cestách na dovolenou. Nevztahuje se ale na škody způsobené úmyslně nebo pod vlivem alkoholu a na škody na životním prostředí.