Obrábění je úplné umění. Jak splníte i tu nejsložitější zakázku?

Nezáleží na tom, jestli pracujete na soustruhu, nebo ovládáte spíše frézku, živíte se velmi složitým oborem. Postupem let se musíte učit nové postupy, zapojovat stále sofistikovanější pomůcky a plnit složitější a složitější požadavky. Jestli se nechcete v tomto dynamickém odvětví ztratit, musíte používat špičkové vybavení. Co vám rozhodně nesmí chybět? 

Continue reading

Oblečení s vlastním potiskem aneb co na triku, to na jazyku

Vtipné a provokativní potisky baví svět! Přidejte se také k nositelům vlastních myšlenek, vtipných hlášek a hravých obrázků a ukažte všem, jakou máte právě náladu podle svého oblečení. Potisk si můžete nechat aplikovat na prakticky jakýkoliv druh oblečení, nejčastěji se však využívají trička, košile, mikiny, nebo doplňky, jako jsou hrnky a spodní prádlo v originálním pojetí.

Continue reading

Víte, jak se poprat s uložením hřídele a náboje? Nezapomínejte na používání kalibrů

Obor výroby přesných dílů je fascinující činností, v níž si naše malá země drží celosvětový věhlas. Za tento fakt můžeme poděkovat stovkám a stovkám tuzemských firem, jejichž výsledky práce každým dnem putují do všech koutů planety. I přesto je však poptávka na takové úrovni, že není téměř možné tento ohromný trh zaplnit. Alfou i omegou daného odvětví je realizace uložení s přesahem, vůlí a přechodem. Jak na to? 

Continue reading

Moderní LED osvětlení pro bydlení i firmu

Klasickou žárovku už dávno vystřídala LED světla, protože mají bezesporu mnohem více pozitiv než obyčejná žárovka. Nabízí totiž moderní a kvalitní osvětlení s dlouhou životností prakticky pro jakýkoliv prostor. Ať už hledáte nová světla pro své bydlení či snad zvažujete výměnu světel v kancelářích a halách, popřípadě ve veřejných prostorách, máme pro vás tip na chytré LED osvětlení. Continue reading

Kalibry jsou nenahraditelné nejen ve strojírenské výrobě

V průmyslovém segmentu se bez měřicích a kalibračních nástrojů rozhodně neobejdete, protože jedině s nimi docílíte vysoké kvality a efektivity práce. Pro kontrolu vnitřních a vnějších rozměrů se používají kalibry, které si však spousta laiků plete s měřidly, přitom se nejedná o totéž. V následujících řádcích se zaměříme právě na kalibry, jichž existuje hned několik druhů. Continue reading