Jak se při práci na CNC centrech vyhnete reklamacím?

Na začátku tisíciletí začaly do naší země pronikat první počítačem řízené soustruhy i frézky. Tato šikovná zařízení velmi brzy nahradila konvenční stroje, a to díky svým špičkovým vlastnostem. Bavíme se především o extrémní rychlosti, přesnosti a vhodnosti pro sériovou výrobu. Na co musíte myslet, pokud chcete snížit počet reklamací? 

Nic není neomylné 

V současné době na úplně každém výkresu najdete celou řadu rozměrů, které se pohybují v pouhých setinách (někdy dokonce tisícinách) milimetru. Takto nepatrné rozměry jsou velmi důležité pro automotive, letecký, zdravotnický i další průmysly. 

Nejspíše vám je jasné, že chcete-li splnit zadané zakázky, budete potřebovat speciální měřidla. Pouhé posuvné měřítko je dobré leda tak na měření desetin milimetrů. Ve vašem případě jej hravě nahradí měřidla mikrometrická. Raději si pořiďte digitální, abyste nemuseli neustále sledovat titěrné hodnoty na mechanickém provedení. 

Bez kalibrů ani ránu 

Řešíte zrovna uložení s přesahem, případně s vůlí? Pak zbystřete a nezapomeňte ani na vhodné kalibry. Pro vnitřní plochy existuje válečkový, zatímco pro vnější stěny naopak využijete třmenový kalibr. Chcete se opravdu vyhnout reklamacím? Zkoušejte úplně každý normovaný rozměr na všech jednotlivých obrobcích.

V případě závitů se neobejdete bez závitových měřicích kroužků (na vnější šroubovice) a klasických závitových kalibrů (na vnitřní šroubovice). Nenechte se zlákat leností a poctivě je šroubujte na všechny obrobky, a to hezky do konce. Jedině tak budete mít stoprocentní jistotu, že vaši zákazníci budou spokojení. 

Kde koupíte všechny pomůcky? Odpověď je jasná. Podívejte se na stránky oblíbeného e-shopu meridla.cz, kde pořídíte měřidla i kalibry ve všech běžných i atypických provedeních. A to za pěknou cenu.