Zajímají vás bezpečné investice? Víme, kterých se držet

V posledních letech se naštěstí dramaticky zvyšuje finanční gramotnost průměrných Čechů. V dnešní době už chápeme, že investování není sprosté slovo, které používají pouze podvodníci. Spíše se jedná o absolutní nutnost, díky níž se ochráníte před inflací. Jaké příležitosti stojí za to?

Všichni známe zlato 

Jednou z nejtypičtějších možností je samozřejmě investice do zlata. Tento drahý kov je považovaný za spolehlivého uchovatele hodnoty, který postupem let nepatrně získává na ceně. Ačkoliv se jedná o poměrně běžnou poučku, realita je v naší zemi trochu jiná. 

Nejspíše jste si všimli, že hodnota inflace u nás ještě donedávna činila přibližně 18 %. Za stejné období však unce zlata ztratila 8,6 %. A výsledek? Pokud jste se spoléhali na zlato, v současnosti jste v celkem nezanedbatelné ztrátě.

Dokud se hodnota inflace nevrátí do zdravých mezí, cenné kovy nejsou zrovna nejlepší nápad. 

Zajištěné úvěry do nemovitostí 

Tím se dostáváme k zajištěným úvěrům do nemovitostí. Nemovitosti jsou další příležitost, která je považována za dlouhodobě stabilní druh investice. 

Pokud se podíváme na výkon investic do zajištěných úvěrů, musíme nahlédnout do statistik nejpopulárnější tuzemské platformy Bondster. V tomto ohledu zjistíme, že průměrný roční výnos investorů se pohybuje okolo necelých 14 %, a to dlouhodobě. Při počítání potenciálních zisků vám pomůže investice kalkulačka

A jak vlastně probíhá celý proces investování na Bondster? Stačí jednoduchá a rychlá registrace, na jejímž základě vám obchodník otevře účet. Poté se před vámi objeví stovky různých příležitostí, do kterých můžete vložit klidně jen stokorunové částky. 

Zmíněný systém je nastavený tak, aby byl maximálně jednoduchý a přehledný i pro začínající uživatele. Žádné sledování grafů, složité výpočty ani podobné nepříjemnosti.