Biokosmetika má oproti klasice řadu podstatných výhod

I když by mělo záležet hlavně na našem charakteru, není tomu tak. I vzhled je v naší společnosti velmi důležitý. Dosáhnout přijatelného výsledku však není příliš složité. V podstatě jen stačí dodržovat zdravý životní styl a používat kvalitní kosmetiku.

Přírodní suroviny se lépe vstřebávají

Naprostá většina lidí dnes stále používá moderní kosmetické přípravky, jež vypadají skvěle a umí hodně věcí zaretušovat. Problém tohoto druhu kosmetiky spočívá hlavně v jejím složení. Krom jiného totiž obsahuje i různé syntetické látky, jež mohou mít celou řadu negativních účinků.

Jedním z těch nejpodstatnější je horší vstřebávání živin. I v klasické kosmetice najdeme celou řadu vitamínů a dalších organismu prospěných látek. Ne vždy se ovšem tyto látky mají možnost dostat hlouběji do pokožky. Brání tomu totiž právě syntetika.

Tyto látky navíc za vhodných okolností dokáží pokožku také podráždit, a to i když uživatel používá produkt podle návodu. Tento druh potíží samozřejmě zažívají hlavně jedinci s citlivější pokožkou, nicméně na tento problém si stěžují i lidé, kteří žádnou kožní přecitlivělost nemají.

Kvůli těmto důvodům je proto lepší příliš neexperimentovat a raději dát přednost biokosmetice. Ta je vyrobena pouze z bylinek a speciálních olejů, které nejenže nebrání vstřebávání živin, ale naopak tento proces podporují. 

Morálně nezávadné

Mezi morálně nezávadnou kosmetiku se řadí produkty, jež se netestují na zvířatech. V našich zeměpisných šířkách se tímto titulem může pyšnit prakticky každá zde vyrobená kosmetika. Zkoušení na zvířatech je totiž v tomto odvětví na území EU přísně zakázáno.

I přesto však není problém narazit na pultech evropských obchodů například na čínskou kosmetiku, kde je naopak testování na zvířatech striktně vyžadováno. Proto ten, kdo chce mít čisté svědomí, by měl kupovat jen biokosmetiku. Její výrobci své produkty netestují na zvířatech nikde na světě.