Čím vším je dobré si vylepšit domácnost?

Člověk je tvor vnímavý a není mu obvykle jedno, v čem žije. Z toho důvodu se snažíme si svá obydlí různě vylepšovat. V interiéru k tomuto účelu lze využít kupříkladu látkové rolety, zatímco na zahradu je možné umístit třeba bioklimatickou pergolu. 

Processed with VSCO with hb2 preset

Zastřešení na zahradu

Bydlení v rodinném domě se zahradou má řadu podstatných výhod. Jednou z nich je i možnost vybudovat si venkovní posezení. Takovéto posezení by se mělo skládat nejen z podloží a nábytku, ale jeho součástí by měla být také střecha. S ní se lze chránit před deštěm i ostrým sluncem.

Takovéto protekce lze docílit třeba pergolou. Není však důvod pořizovat si klasický model, když se dá zakoupit například mnohem modernější bioklimatická pergola. Ta má oproti běžným druhům zastřešení jednu výhodu, a sice možnost tvorby vlastního mikroklimatu. Toho se docílí pomocí ovládání střešních lamel. 

Takto se dá docela dobře regulovat teplota, a to jak směrem dolů, tak i nahoru. Díky tomu je snadné vytvořit si příjemnější prostředí nejen během letních veder, ale i když je trochu chladněji.

Ovládání pergoly je jednoduché a rychle přejde do krve. Pokud si s ním nechce člověk pořád hrát, u mnoha modelů může nastavit automatický režim. 

Soukromí nadevše

Pergoly jsou finančně docela náročnou záležitostí. Nicméně bydlení je možné vylepšit i mnohem levněji, například pomocí látkových rolet. Ty velmi dobře fungují nejen jako dekorace, ale jsou rovněž i dost praktické.

Látková roleta zvládne například velmi efektivně zamezit případným zvědavcům v nakukování do oken. Respektive nakukovat můžou, avšak nic neuvidí. Rovněž se dá s pomocí rolet i mírně regulovat teplota. Nevpuštění slunečních paprsků do interiéru místnost o něco ochladí, nicméně není možné čekat podobný efekt jako v případě klimatizace.

Na druhou stranu zatažená pergola neodebírá žádnou elektřinu, což je při dnešních cenách energií nesporné plus.

foto: https://www.sundex.cz/