Jak připravit jednotlivé druhy klasické kávy pomocí kávovaru?

Milujete klasiku? Dopřejte si svůj voňavý šálek lahodné kávy i v teple domova. Nepodceňujte však pravidelné servisy kávovaru, které mu prodlouží život o roky. 

Espresso

Espresso je základním druhem kávy. Jeho příprava probíhá pod konstantním tlakem přibližně 9 barů. Extrakce kávy trvá pouhých 20 – 30 sekund. Výsledná chuť kávy je silná. Z dobře připraveného espressa by měla být cítit hořkost, sladkost i kyselost. 

·  Velikost šálku: 60 – 90 ml

·  Objem kávy: 25 – 35 ml

Americano

Jedná se o velké espresso, které se pro zvýšení objemu dolévá horkou vodou v poměru 1:5. Nezáleží na tom, zda vodu nejdříve nalijete do hrníčku nebo až do připravené kávy. Crema se rozpustí v obou případech stejně. 

·  Velikost šálku: 150 – 180 ml

·  Objem kávy: 30 – 35 ml

Lungo

Lungo je také zředěné espresso. Při přípravě se používá stejné množství kávy jako u espressa, ale výsledná káva má dvojnásobný objem. Lungo se připravuje tak, že se prodlouží průtok vody bez úpravy hrubosti mletí. Extrakce trvá celou minutu. Druhým způsobem je dolití espressa horkou vodou v poměru 1:1. 

·  Velikost šálku: 60 – 120 ml

·  Objem kávy: 25 – 35 ml

Ristretto

Ristretto je menší podoba espressa. Jeho objem se pohybuje pouze kolem 20 ml. Oproti espressu je méně hořké, ale kyselejší. Během přípravy se používá stejné množství kávy jako u espressa, jen se extrakce zastaví asi po 15 sekundách. Káva má výraznější chuť. 

·  Velikost šálku: 60 – 90 ml

·  Objem kávy: 20 ml

Při pravidelném používání kávovaru nepodceňujte jeho servisy

Pokud kávovar používáte pravidelně, pozvolna v něm dochází k postupnému opotřebení jednotlivých komponent a zavápnění. To poznáte poměrně snadno. Kávovar má hlučnější chod a připravená káva už nechutná tak dobře. Pokud je kávovar po záruce, zajistěte mu odborný servis v našem středisku.

V Plzni a okolí si u vás kávovar zdarma vyzvedneme, ze vzdálenějších oblastí nám jej stačí poslat kurýrem. Naši technici kávovar zdarma napojí na diagnostiku a zjistí případné závady, které vám obratem zavolají i s cenovou kalkulací na opravu. Bude pouze na vašem rozhodnutí, zda si kávovar necháte opravit, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět. 

Servis kávovarů DeLonghi zahrnuje kontrolu, odvápnění a čištění jednotlivých komponent, broušení a seřízení mlecích kamenů a konečnou tlakovou zkoušku vodovodní soustavy. Opravy kávovarů Philips provádíme do 3 dnů. Nevyplatí se kávovar opravovat? Pak si u nás můžete vybrat repasované nebo zánovní modely s minimálně roční zárukou za výhodné ceny!