Francouzská červená vína vás dostanou na kolena jsou nezaměnitelnou chutí a vůní

Víno patří k nejoblíbenějším alkoholickým nápojům. Pochutnávají si na něm lidé z celého světa. Někdo preferuje bílé, jiný červené. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, čas od času byste si měli dopřát něco extra. Rozhodně byste měli vyzkoušet jedinečná francouzská vína.

Nikdo nemůže pochybovat o tom, že je Francie jedním z největších producentů tohoto lahodného moku. Jedná se cca o 50 – 60 hektolitrů ročně. Historie vinařství se datuje až do doby Římanů, a proto je červené víno francouzské žádané. Ve Francii najdeme hned několik destinací, kde se víno pěstuje. V každé z nich jsou jiné podmínky, a proto jsou vína rozdílná a oslní delikatesní chutí.

Jaká jsou francouzská vína?

Pokud jste ještě nikdy neokusili vína z Francie, na nic nečekejte. Překvapí vás lehkou a jemnou chutí, ale dokážou být i šťavnatá a nevšední. Nejlepší na tom je, že vás nikdy nezklamou. Již při prvním doušku budete mít dojem, že jste ve Francii a užíváte si zdejší atmosféru. Takovou mají moc. Záleží jen na vás, zda se přenesete do Alsaska, Bordeaux, Burgundska, Provence, k řece Loiře nebo na Korsiku. 

Vždy vám bude dokonale chutnat

Francouzská vína jsou unikátní a vaše chuťové pohárky budou mít hody. Podívejte se do internetového obchodu Wineme, kde jsou v nabídce vína nejlepší kvality za dostupnou cenu. Pokud si nebudete vědět s výběrem rady, přečtěte si o vínech z jednotlivých destinací více. Nakonec je však úplně jedno, pro jakou značku se rozhodnete, protože chutnají všechny báječně.

Červená vína francouzská z Bordeaux Cabernet Saugvignon a Merlot jsou stejně tak chutné jako Pinot Noir z Burgundska. Produkty z Languedoc-Rousillon od Středozemního moře až k Pyrenejím se vyvážejí ve velkém. Z oblasti se vyprodukuje až 2 miliardy lahví ročně, což je neuvěřitelné.