HHC je další oblíbený kanabinoid z konopí

HHC je zkratka pro hexahydrokanabinol a ve své podstatě se jedná o margarín THC. Zmíněné sloučeniny mají prakticky stejnou molekulární strukturu s drobnými rozdíly, které ovlivňují působení v těla. V následujících řádcích vám o HHC prozradíme více informací. 

Vznik HHC je podmíněn chemickému procesu zvanému hydrogenace, při němž se uhlíkové vazby nahrazují molekulami vodíku. Výsledkem je stabilnější sloučenina s delší trvanlivostí, která je méně účinná. Stejným postupem se vyrábí i margarín z rostlinného oleje. 

HHC se vyrábí v laboratoři

HHC vyrobený v laboratoři je polosyntetický, ale zjistilo se, že se přirozeně vyskytuje i v rostlinách konopí, ovšem pouze ve stopovém množství, ale i tak to z něj činí minoritní kanabinoid. 

Problém je, že pokud chcete sklízet HHC v dostatečném množství, abyste mohli vyrobit třeba gumové medvídky, HHC náplně nebo vapes, budete k tomu potřebovat velké množství rostlin konopí, což je zkrátka na průmyslové úrovni nerealizovatelné. Právě z daného důvodu vzniká v laboratořích. 

Jak HHC funguje v těle?

Chemická struktura HHC je téměř totožná s THC, takže se váže na stejné receptory v endokanabinoidním systému.

Endokanabinoidní systém je modulační systém, který je u všech savců. Pomáhá regulovat životně důležité funkce, včetně spánku, paměti, bolesti, imunitního systému, hladu, nálady a mnoha dalších. Kanabinoidy pocházející z konopí, ať už se jedná o THC, CBD, nebo HHC, působí na tyto receptory a spouští biologické procesy. 

Zásadní rozdíl mezi HHC a THC je v jejich síle. HHC není tak silný jako THC, ale přesto má relaxační účinky. Ještě je nutno podotknout, že HHC je na rozdíl od THC legální. 

Chcete koupit HHC – nejsilnější květy, náplně nebo další produkty? V takovém případě se obraťte na e-shop Zahulime.cz.