Jak si poradit s výběrem obývací stěny

Jak se ukázalo, výběr obývací stěny není úplně jednoduchá záležitost. Když se dnes posadím v našem novém obývací pokoji, několik věcí bych udělal úplně jinak. Doufám, že moje zkušenost s nákupem obývací stěny vám bude inspirací, jak vybrat lépe…

Obývací stěna nám úplně neladí

Máme moderní koncepci obývacího pokoje, který je propojen s kuchyní. Nebrali jsme to ale v potaz, což se nám při nákupu nové moderní obývací stěny vymstilo. Soustředili jsme se totiž jen na design stěny v obývacím pokoji a zapomněli jsme na to, že by měla ladit i s designem, který máme v kuchyni. Jak je dnes vidět na první pohled, nepřizpůsobení designu stěny okolí byla velká chyba. Dejte si na to velký pozor. Abyste ve volbě designu měli jasno, doporučuji si přečíst článek na Nabytek-dnes.cz.

38673_img_

Chybu jsme udělali i při rozhodování o skladbě stěny. Vsadili jsme na minimalismus – tedy na stěnu, která má skříňku pro televizi a police. To, že jsme nezvolili stěnu s komodou, mě dnes docela dost štve. Do komody se schová plno věcí. Vyřešili jsme to tak, že jsme ještě později komodu dokoupili, ale problém je, že jsme nesehnali úplně stejný design. Takže pozor – nejdříve si rozmyslete, co vše chcete v pokoji mít. Opět radím – přečtěte si článek na IDnábytek.cz, kde téma uspořádání obývací stěny rozebírají podrobněji.

Trochu jsme se spálili i s volbou barvy. Bílá je sice super, ale moc nevynikne. Malovat pokoj až po instalaci stěny není nic moc. Proto si barevné ladění také dobře promyslete.

Paradoxně jsme neřešili problém s cenou obývací stěny

Protože je zvykem, že se za kvalitu draze platí, nákupu obývací stěny jsem se bál. Moje obavy ale byly neoprávněné. Našel jsem obchod, kde ceny i u špičkových obývacích stěn drží nízko. Nabízí navíc dopravu zdarma a je možné si objednat i montáž.

Proto doporučuji: Kupte si obývací stěnu ZDE.