Kamerový systém do rodinného domu nebo firemního objektu není zbytečná rozmařilost

Rozhodli jste se investovat do bezpečnosti a chystáte se pořídit kamerový systém do vašeho objektu? Pak stojíte před otázkou, jaký vybrat. Moderní kamery mají mnoho funkcí a výběr nemusí být jednoduchý.

Kromě pocitu bezpečí přinášejí kamery potřebné důkazy a zanedbatelný není ani jejich psychologický efekt. Instalují se k elektronickým zabezpečovacím systémům jako nadstavba nebo doplněk.

Před výběrem kamerového systému je potřeba vše zkonzultovat s odborníky. Poté vybereme ten, který je pro nás nejvhodnější a objednáme jej. Měli bychom mít především jasno, k čemu všemu kamery potřebujeme a zda celý systém hodláme do budoucna nějak rozšiřovat. Odpovíme si například na otázky, jakou dobu záznamu vyžadujeme a jestli chceme mít vzdálený přístup přes internet. Mnoho lidí čeká od standardních kamer více, než mohou nabídnout. Například pro to, aby kamera dobře rozeznala tvář člověka na delší vzdálenost, je třeba více zainvestovat.

Dříve se kamery využívaly jen jako zdroj obrazu, dnes toho dokážou mnohem více. Inteligence je instalována do IP kamer, které mají například vlastní detektor aktivity, nového předmětu, ztraceného předmětu, směru pohybu, paniky, počitadlo osob a mnoho dalšího. Kamery dokážou číst poznávací značky automobilů a mají další zajímavé a přínosné funkce.

Cena za kamerový systém může být různá, od tisíců až po desetitisíce nebo dokonce statisíce korun, záleží na funkcích a rozsahu. Co se týká nákladů, počítat musíme se spotřebovanou elektrickou energií, systémem zálohování, pomocnými zdroji, pravidelnou kontrolou, čištěním a po čase i s výměnou akumulátorů.

Montáž kamerového systému je dalším klíčovým krokem. Kamery musí mít dobré umístění a sledovat přesně to, co potřebujeme. Kamery se seřizují a instaluje se kabeláž, záznamová zařízení a monitory. Nakonec se nastaví parametry nahrávání a provede zkušební provoz s doladěním detailů.