Letní nábytek využijete pod pergolou i v zimní zahradě

Byť to vypadá, že letní výprodeje signalizují končící léto, není tomu tak. Přirozeně je potřeba uvolnit skladové prostory pro další sezónní zboží, nicméně zahradní nábytek a pohodlné sestavy s dostatkem míst k sezení pořídíte po celý rok. Nyní máte obrovskou výhodu, vyjdou vás totiž na zlomek ceny! Jestli se ale rozhodnete pro dřevěný nábytek, plastová křesla, popřípadě dáte přednost sestavě z ratanu, to záleží pouze na vás.

Jak pečovat o dřevo a čím nadchne plast?

Přírodní materiál versus stále propíraný plast. Obě varianty mají svá pozitiva a mají svou základnu fanoušků. Hledáte-li nábytek do romantické zimní zahrady, chcete oživit svou chatičku uprostřed lesa anebo se chcete obklopit přírodními materiály, je dřevo ideální volbou. Vyžaduje ale pravidelnou údržbu a péči, aby si zachovalo své vlastnosti. Ze dřevin se často využívají exotické odrůdy stromů, které si zachovávají pevnost a odolnost. Oblíbený zahradní nábytek koupíte online též v provedení z vysoce kvalitního plastu. Ten garantuje dlouhé roky používání a velmi snadnou údržbu. Plast snese omývání vodou i jarem. Styloví designéři nabízejí celou škálu provedení a modelových sestav, kde hraje plast hlavní roli a působí nadčasovým a elegantním dojmem. Neméně oblíbené jsou sestavy z ratanu, byť jsou vhodnější spíše do vnitřních prostor. Skvěle budou vypadat v zimní zahradě, která se orientuje do severského stylu bydlení či snad venkovského duchu Provence.

Sety pro zahradu i balkon

Velmi oblíbené jsou chytře řešené sestavy do menších prostor. Také na balkoně si díky kreativitě designérů můžete dopřát pohodlí v podobě příjemného posezení u ranní kávy či večeře. Jestliže je pro vás prioritou najít nábytek pro početnou rodinu, sáhněte po skládacích židlích a rozložitelném stolu. Ten, kdo nemá krytou pergolu či verandu, zajisté ocení sestavu zahradního nábytku s integrovaným slunečníkem.