Sluchátka Apple AirPods: Kvalita, na kterou je spolehnutí

Poslech hudby či podcastů je oblíbenou činností nejen mladé generace. Vždyť přes sluchátka si můžete poslechnout i zajímavou audioknihu, nebo se učit cizí jazyk. Jaké vybrat a které značka je nejlepší?

Vybírejte podle kvality reprodukce zvuku

Sluchátka dokážou zpříjemnit jinak nudné cestování do školy či zaměstnání, lze je využít při sportu, ale také ve volném čase. Na trhu existuje hned několik typů. Vybírat mezi nimi byste měli nikoliv pouze podle vzhledu, ale zejména podle kvality reprodukce zvuku a konstrukce sluchátek. Mezi jednotlivými typy jsou totiž rozdíly.

Klasická sluchátka

Staromilci nedají jistě dopustit na klasická sluchátka, která se k zařízení, jako je mobil, tablet, MP3, připojují přes 3,5mm jack konektor. Jsou vhodná na procházky i cestování. Nejlépe budou vyhovovat sluchátka do uší – lehké pecky nebo špunty. Zasouvají se do zvukovodu a dobře izolují okolní zvuky. Dokážou nabídnout kvalitní poslech. Nevýhodou je, že při sportování mohou překážet.

Bezdrátová sluchátka

Dnes už velká většina uživatelů sluchátek dává přednost bezdrátovým. Je to dáno i tím, že nabízejí absolutní volnost v pohybu. Na sport jsou přímo ideální. Lze je použít na poslech hudby, při hraní her i pro práci. Mezi oblíbené patří zejména sluchátka Apple AirPods, která ocení uživatelé mobilních telefonů stejné značky. Na trhu jsou k dispozici jako bezdrátová i drátová. Zde je však třeba počítat s tím, že sluchátka se připojují přes konektor lightning.

Sluchátka iPhone

Bezdrátová sluchátka pro iPhone jsou osazena infračerveným senzorem. Ten pozná, kdy jsou AirPods zasunuta ve zvukovodu. Hrají totiž pouze tehdy, kdy je jejich uživatel připraven poslouchat. Jakmile jsou vysunuty, přestanou hrát. Je to praktická vychytávka, kterou určitě ocení každý, kdo tento typ sluchátek používá.