Vývoj se zpomalil. Na aktuální CAD/CAM aplikace stačí repasované pracovní stanice

Pro všechny, kdo při studiu nebo při práci potřebují počítač pro CAD/CAM aplikace, je potěšující zpráva, že jejich výkon se za posledních 6 let příliš nezvedl. Většina inovací se týkala spíš výrobní technologie, spotřeby energií a drobných optimalizací.

Jestliže potřebujete pracovní stanici pro 3D modelaci a máte omezený rozpočet, klidně můžete vsadit na repasovanou techniku.

Jaká je nabídka?

Na stránkách internetového obchodu LevnaPC.cz najdete repasované počítače s různými parametry, včetně těch, bez nichž se neobejde žádný dobrý pracovní stroj pro grafika, projektanta či odborného lékaře, zabývajícího se 3D modelací. Za 10 – 30 % původní ceny tak máte šanci pořídit počítač s vícejádrovým procesorem (4 a víc), s velmi dobrým systémem chlazení, který je pro tenhle případ nezbytně nutný. Velikost operační paměti se dá osadit až na 72 GB RAM, to se projeví mnohem vyšší rychlostí. Grafické karty i v repasovaných počítačích mohou mít výkonný procesor s vlastní RAM a optimalizací s instrukcemi pro certifikované softwarové vybavení. Například i slabší Quadro optimalizovaná pro hraní her, spolehlivě poráží i silnější GeForce. Jejich další výhodou je možnost užití grafických karet Quadro i v mobilních zařízeních, takže i váš notebook může plnit funkci výkonného stroje.

Vydělejte na zpomalení inovací

Technologie se v poslední době dostaly na takovou úroveň, že většina výrobců tak nějak naznačila, že na nové modely nehodlá spěchat. Životnost hardwaru se zvyšuje a pro udržení na vrcholu není nutná tak častá obměna. A právě tady přichází ke slovu repasované počítače, protože opravdu hodně výkonný stroj vyjde na zlomek původní ceny při parametrech srovnatelných s nejnovější technikou. I chudý student nebo začínající projektant se tak dostane k pracovní stanici, na kterou by jinak dlouho šetřil.