Americká hypotéka – možné řešení pro lidi ve finanční tísni

Americká hypotéka je dlouhodobý úvěr zajištěný nemovitostí, stejně jako klasická hypotéka. Nicméně rozdíl je v tom, že u americké hypotéky nemusíte udávat účel použití peněžních prostředků. Americká hypotéka se tedy dá použít na cokoliv, tedy i na splacení současných dluhů. V následujících řádcích se podíváme nejen na americkou hypotéku jako takovou, ale také na konsolidaci půjček prostřednictvím americké hypotéky.

Co je americká hypotéka a jak funguje?

Americká hypotéka je specifický hypoteční úvěr, který není účelově vázaný. Peníze z tohoto úvěru můžete využít k uspokojení jakýchkoliv potřeb. Nemusíte z peněz financovat výhradně nákup nemovitosti, pozemku či rekonstrukci. Jak samotný název napovídá, tato podoba hypotéky k nám přišla z USA, kde je tento typ úvěru nazýván home equity loan.

Bance nemusíte oznamovat, k jakému účelu si hypotéku zřizujete. Nicméně spousta bank požaduje, aby peníze nebyly použity k podnikatelským účelům. V porovnání se spotřebitelským úvěrem je americká hypotéka levnější. Úrokové sazby u bank začínají na 8 %, u nebankovních poskytovatelů na 6,4 %, kdežto spotřebitelské půjčky mají úrokovou sazbu nad 15 %. Doba splatnosti americké hypotéky se pohybuje obecně od 1 do 25 let (hranice záleží na konkrétním poskytovateli).

Americká hypotéka pro problémové klienty

Bankovní instituce se problémovým klientům, jež mají záznam v registru dlužníků, obrací zády. Tací klienti jsou pro banku nedůvěryhodní a nespolehliví. Avšak existují nebankovní společnosti, jež se zaměřují i na půjčky pro problémové klienty. Jednou z těchto firem je ACEMA Credit, která má ve svém portfoliu produktů americkou hypotéku jako řešení finančních problémů.

Americká hypotéka jako konsolidace půjček

Pakliže platíte současně více půjček, ale už nemáte přehled v tom, co platíte, můžete využít konsolidace půjček. Tento termín označuje sjednocení všech půjček do jedné. Poté budete platit pouze jednu splátku měsíčně. Snížíte si tak náklady na rodinný rozpočet a budete mít přehled v tom, co platíte. Ke konsolidaci půjček slouží právě americká hypotéka, která umožňuje sloučit půjčky do výše až 5 000 000 Kč a prodloužit dobu splatnosti na 20 let.

Na českém finančním trhu působí již 12 let společnost ACEMA Credit Czech a.s., která poskytuje své finanční produkty širokému spektru veřejnosti. Snaží se vyhovět také problémovým klientům, kteří se dostali do finanční tísně a mají snahu svou situaci řešit. Její portfolio produktů zahrnuje vedle americké hypotéky také půjčku na cokoliv, půjčku na rekonstrukci, podnikatelský úvěr a již zmíněnou konsolidaci půjček. Těšit se můžete na příjemné podmínky, transparentní smlouvu a férové jednání.