Bez kvalitní autobaterie se váš vůz neobejde

Je váš automobil ozdobou garáže? Přesto vám ke spokojenosti ještě něco chybí. A to kvalitní autobaterie, která by zahnala vaše divoké představy o tom, jak nemůžete svůj vůz nastartovat uprostřed rušné křižovatky. Bohužel, životnost auto – baterie není nekonečná a ta vaše zrovna dosluhuje. Proto nastal čas podívat se po nové. Vybrat tu správnou není zase tak složité, když víte, po jakých parametrech se máte dívat. Vše je jasně a stručně napsáno v uživatelské příručce k vašemu vozidlu. Takže se stačí prolistovat stránkami a hned budete vědět, kterou byste měli koupit.

Standardní, nebo bezúdržbová autobaterie

Pro starší typ vozů pravděpodobně vyberete standardní typ autobaterie, u níž ale musíte počítat s pravidelnou údržbou. Ta spočívá v dolévání elektrolytu, tedy destilované vody. Cenově vychází levněji než autobaterie bezúdržbová. U ní však oceníte hlavně to, že s ní další práci již nemáte. Obvykle má vysoký výkon při startu a disponuje dlouhou životností. Tím, že do ní nemusíte již dolévat elektrolyt, šetříte vaši peněženku, takže v konečném důsledku může bezúdržbová autobaterie vyjít levněji než ta standardní.

Vliv počasí na autobaterii

Zkušený motorista ví, že i počasí se podepisuje na stavu autobaterie. Stačí jezdit ve vysokých teplotách a hned je to znát na životnosti autobaterie, kterou může teplo zkrátit až o polovinu. Sami výrobci uvádějí, do jakých klimatických podmínek jsou jejich autobaterie vhodné, a proto najdeme v nabízeném sortimentu takové, které se hodí do teplých nebo naopak do studených oblastí.

Autobaterie podle typu auta

Výrobci autobaterií obvykle nabízejí své výrobky členěné do tří základních řad – autobaterie pro nenáročné vozy, autobaterie univerzální pro většinu vozidel a autobaterie pro automobily luxusní. Starší vozy nejsou příliš náročné, co se palubních přístrojů týká. Na druhé straně spousta luxusních vozů s plnou výbavou a spoustou elektronických spotřebičů potřebuje mít autobaterii s opravdu silným startovacím proudem. Také vozy s dieselovým motorem neošidíte nevýkonnou autobaterií.

Pro nákup nové autobaterie využijte nabídku firmy Nekvinda – Zemědělská technika, na jejíchž internetových stránkách auto – baterie – https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/ najdete široký sortiment autobaterií pro všechny typy vozů.