Cizí jazyk jako nejlepší investice – pro vás i vaše děti

Chcete dát svému dítěti „něco hodnotného do života“, ale nemůžete se rozhodnout mezi zlatou cihličkou a akciemi Applu? Máme pro vás tip. Raději dítku zaplaťte kurzy cizího jazyka, protože právě znalost další řeči se mu bude v budoucnu hodit ze všeho nejvíc. Co na tom, že je teprve v předškolním věku – alespoň se naučí mluvit mnohem efektivněji. Dětský mozek je jako houba, která dokáže absorbovat mnohem více než mozek dospělého člověka!

Kdy se výukou další řeči začít?

Nad ideálním věkem pro začátek výuky dalšího jazyka odborníci debatovali velmi dlouho. Postupně však i ti, kteří byli toho názoru, že „je lepší počkat“, uznali opak. Dětský mozek je na cizí jazyky připraven ještě lépe než v dospělosti a byla by velká škoda toho nevyužít. Vždyť spousta dětí žije v bilingválních rodinách a učí se dva mateřské jazyky současně.

angličtina pro děti

Doktor Glen Dorman (Institut pro vývoj lidského potenciálu) uvedl, že proces růstu lidského mozku trvá do šesti let – a právě v tomto období může dítě dosáhnout skvělých výsledků takřka v jakémkoliv oboru, cizí jazyky nevyjímaje. Stále více rodičů si to uvědomuje a ve speciálních kurzech tak nejsou výjimkou ani děti ve věku kolem tří let.

Učení musí být zábava

Pokud se má dítko naučit cizí jazyk, musí být kurt koncipován jako jedna nekončící hra. Proto je velmi oblíbená angličtina pro děti metodou Wattsenglish. Kurzů se účastní děti od 4 let bez rodičů a přirozeně se na nich seznamují se základy jazyka.

Angličtina pro začátečníkyhravou formu ­ lektoři používají obrázky, výuková videa a další multimédia. Děti, které angličtina „chytne“, se mohou postupem času přihlásit i na další kurzy Starters, Movers, Flyers a složit zkoušky na certifikát.

Rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale pokud svému potomkovi položíte základy vzdělání, nebudete litovat. Bez znalosti cizí řeči je v dnešní době těžké uspět. A co teprve za pár let, až vaše dítě dospěje?